TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR 2011 ALAN YAYLASI FESTİVALİ.

   Eskipazar Alanyaylası Festivali  09.Temmuz 2011 Cumartesi günü Alanyaylasında yapıldı.Uzaktan ve yakından gelen misafirlere  yaylada Eskipazar'lı küçük ve büyük gençlerin ciddi güreşleri  heyacanlı ve mutlu anlar yaşattı.Eskipazar'lı gençlerinde güreş sporunda kendilerininde var olduklarını gösterdiler.Her Eskipazar'lıda olabileceği gibi bizlerde  mutluluk duyduk.Hepimizin mutluluğuna ve güreşçi gençlere hocalık yapan Sayın Ömer KOÇ'a yapmış katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.Güreş hakemi Niyazi PEHLİVAN'ın  güreş meydanında Eskipazar'lılara ve yetkililere seslenerek  bu sahada kırkpınar güreşlerinde güreşebilecek en az 10. tane Eskipazar'lı genç var bu yıl kırkpınara katılmalarına imkân sağlanmadığı ve gelecek yıl mutlaka destek verilmesini  istiyordu.Bu sözler duyarlı olanları elbette daha çok mutlu etti.Buradan bizde diyoruzki  2012 güreş ağası iş adamı Sayın Sedat  NAMAL olağan üstü ve Eskipazar'lı güreş sever hemşerilerimizden desteklerini esirgememelerini arzu ediyoruz. Eskipazar bu şekilde de tanıtılabilir.

                         Mithat UYANIK

                      09.Temmuz 2011 

 

 

 

 

Atatürkün Sporla İlgili Sözleri

 • Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.
 • Zafer, zafer benimdir diyebilenin; başarı, başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenindir.
 • Dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. Bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir.
 • Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seviyeli muhafızlar ister.
 •  

 • Açık ve kat’i olarak söyleyeyim ki, sporda muvaffak olabilmek için her türlü yardımdan ziyade, bütün milletce sporun mahiyetinin ve değerinin anlaşılmış olması gerekmekte, onu kalpte muhabbet ve vatani bir vazife olarak telakki eylemek lazımdır.
 • Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarfedilen çalışmanın ehemmiyet ve kudsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir

   

 • Yorgunluk her insan, her mahluk için tabii bir haldir. Fakat insanda yorgunluğu yenebilecek manevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür.
 • Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar; Türk gençliği, gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.
 • Her ulus çocuklarının sıhhatli ve gürbüz olmaları için yaşadıkları bölgenin sıhhi şartlarını temin etmek, devlet halinde bulunan siyasi teşekküllerin en birinci ödevidir…
 •  

       Sevgili gençler  büyük  Atatürk'ün yukarıdaki sözleri hepimiz için çok önemli ve yol göstericidir.Bu sözlerden sizlerinde ilham alarak başarılara gitmenizi arzu ve temenni etmekteyim. Bu sitede bulunan sizlere ait fotoraflar sizlere benden hayatınızda bir hatıra kareleri olarak armağan olsun.Başarı dileklerimle.

                          Mithat UYANIK

                     ESKİPAZAR-09.07.2011

   

   

   

   

   

  Aktif Ziyaretçi2
  Bugün Toplam21
  Toplam Ziyaret143315
  Hava Durumu
  Takvim
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar9.19299.2297
  Euro10.671010.7138