TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

HACI İSMET ÖZCİN HAKKA YÜRÜDÜ.

   1963 den 1980 SONBAHARINA KADAR ESKİPAZAR'DA BELEDİYE
BAŞKANI OLARAK HİZMETTE BULUNAN 
 
                      EFSANE BAŞKAN 
    HACI İSMET ÖZCİN HAKKA YÜRÜDÜ.(80)    
 


 Eskipazar'ın siyaset  üstü  efsane ve karizmatik bir belediye başkanını kaybettik.Cenazesi bu gün merkez Yusufbey camisinde kılınan cuma sonrası Eskipazar'ın  önceki müftüsü Rauf Arcaklıoğlu'nun kıldırdığı  ve  camii avlusunun almadığı kalabalık bir halkın iştiraki ile  kılınan cenaze namazının ardından Bahçepınar mahallesi kabristanlığında toprağa verilmiştir. 
   Merhuma allah'tan rahmet mekânının cennet olması dileklerimle beraber yakınlarına ve bütün sevenlerinin  acılarını paylaşarak başsağlığı diliyorum.  
Eskipazar'da  30 Ağustos 2012  Zafer Bayramı kutlandı. Halktan  katılım çok azdı. Bizde  nerde bizim eski milli bayramlarımız diye  17 Kasım 1963 ten 1980 yılı sonlarına kadar Eskipazar'da bağımsız Belediye Başkanlığı yapan Sayın İsmet ÖZCİN'e  sorduk  milli bayramlarda halkın milli heyacan ve duygularını daha canlı tutabilmek amacı ile   davul  zurna ekibi  tuttukları  ilçede bayrak asmayı unutanları belediye  görevlileri  tarafından  bayrak  asmaları için  uyarıldıkları ve bayramlara özen göstermeleri   sağlanmış olduğunu belirtmiştir.
     MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI BİR KİŞİ OLARAK BİLİNMEKTEYDİ. 17  kasım  1963  de  yapılan  belediye  başkanlığı  seçimine  katılan  maliyede  genç  bir  memur  olan  İsmet  ÖZCİN  yapılan  başkanlık  seçimini  bağımsız  aday  olarak  kazanarak   belediye  başkanı  seçilir.Aynı    zamanda   kıt  imkânlar  içerisinde  kendi  çabalarıyla  Eskipazar'a  hizmet  etmeye  koyularak  yaptığı    çalışmalarla  halkın  gönlünü  kazanıp  halk  tarafından  karizmatik  bir  belediye  başkanı  olarak  görüldüğünden  görevine  1980  yılı  sonlarına  kadar  devam etmiş  saygın  bir  belediye  başkanı  olarak   bilinmektedir.

                 MİTHAT UYANIK- ESKİPAZAR. 01.05.2015
Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret143318
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138