TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR DA BİR SEÇİMİN ARDINDAN

   

 

         ESKİPAZAR'DA  BİR  YEREL SEÇİMİN  ARDINDAN.

Eskipazar’da 30 Mart 2014 de yapılan Belediye Başkanlığı seçimleri  gün be gün  yaklaşırken bu arada görülen ve görülmeyen oyun kurucularda işbaşında idi. Başta mevcut  başkana Eskipazar  halkının çok tepkili  olduğu görülmekteydi. Bu tepkileri dinlerken  israrla   iyi  bir  aday bulun diyenler bile  azımsanmayacak  kadar  çok   idi.  Bu ilgi ile MHP’nin  adayının  kazanma  şansı  yüksek ve  muhakkak gibi görülüyordu. Çünkü Eskipazar’da   MHP  her seçimde  olduğu gibi  en  uygun  adayını  tesbit  edip tüm Eskipazar’lı  hemşerilerini  kucaklayarak  hizmet  etmek  amacı  ile  ekip olarak  çalışmalarına  başlamıştı.İyi  bir aday bulun diyenlere  hiç  sormak  düşünülmediki   ESKİPAZAR’IMIZAMI  yoksa  bazı  kişilere   göremi   iyi  olmasınının  gerekli   olduğunu düşüncesinimi    taşıyorsunuz diye  sorumadı.Eskipazar  halkının  samimi  olanları  MHP etrafında  kenetleşerek destek  verdiğini  görünce  yukarıda da bahsedilen  oyun kuruculara  bir  panik ve    bir telaş  sardı. Hatta bazılarının uzaklarda olmasına  rağmen  kendini  yönetmen  sanarak oynanan  oyunun  MURAD’ını  almak  istiyorlardı.  Çünkü  mevcut  belediye  başkanının  karşısında en güçlü  adayın  MHP  adayı  karizmatik ve kariyer sahibi  Recep  TÜRKOĞLU  olduğunu   OYUN  KURUCULAR  açık  seçik  görüyor  mevcut  başkana  dolaylı  olarak  destek  veriyordu. Bazı  samimi  gençlerin de  farkında  olmadan ne  yazık ki bu  oyunun  içinde  oldukları görülmektedir.  Bazıları da yine  uzakta  olsalar  da   imkânları  nisbetin  de İnternet  medyasından  mevcut  başkana   sözlü  sataşmalar  yaparken   MHP’nin  de   çeşitli  etkiniklerini   olduğundan  üç  misli  küçük  gösterebilmek  çabası  ve derdine  düşerken   birilerininkini de  kat,kat  yücel'terek bir  katkı  sağlama  çabaları için  çırpınırken mevcut  belediye  başkanı   siyasi  konuşmalarını yaparken sürekli  bir şeylere  vurgu  yapıyordu. Ben Eskipazar da  yiğicilere  fırsat  vermedim  ve bundan  sonrada  vermeyeceğim  diye  açık  seçik  söylüyordu. Başka söyledikleri  de  vardı   oda  Eskipazar Belediyesinin  önceki  yıllar da  çalıştırmış  olduğu  sosyal  binasının  eski  haline gelmeyeceğini  beyan  ederken  seçmen  safları  da  yavaş,  yavaş  ayrışmaya  başlıyor.Mevcut   başkanı  önemseyenler  ve aynı başkanı tasvip etmeseler  de  AKP’ye oy verme gönüllüsü  olanlar  birde  Eskipazar  da  yıllardır muhafazakâr  olarak  bilinerek  siyasi  çalışmalar  sürdüren  bir  partinin  seçmenlerinin  ekseriyet  çoğunlukla  taban kayması yaparak  mevcut  başkana  destek   verdikleri  düşünülmektedir.

           Diğer tarafta  da güçlü aday olarak  MHP  adayı  Recep  TÜRKOĞLU bulunuyordu.Bir Türk milliyetçisi  olduğu  gibi  uzun  yıllar çalışmış  olduğu  devlet  geleneğinden  gelerek bir  kariyer  yapmış milli ve  manevi  duygularla dolu  güçlü dürüst  bir  kişiliğe   sahip  RECEP TÜRKOĞLU  da  yiğici  denilen  kişilere  umut vermemişti  onlara  benzeyen  hiç bir  yönü düşüncesi  yoktu. Onun içindirki onada karşı  olmak gerekiyordu ve kendilerine en yakın alışılmış  birine omuz vermeleri  onlar için en doğal   bir hak  olarak  desteklerini vermeleri kendilerince  lüzümlu  gördüklerinden  ESKİPAZAR'IMIZ  için değil kendileri  için  o yana  meyil verdiler.    Eskipazar da  en berrak  bir düşünce  ve kişiliğe  sahip  olduğu    RECEP TÜRKOĞLU'nda görebilenler ve   kendisi ile   beraber kader ve  yol  arkadaşlığına  çıkanlar  tam  destek  vererek  oylarını  da  aynı  yönde  kullanmışlardır ve başarılıda olmuşlardır.

                     YÂÂ   Sayın Başkanın   konuşmalarında   YİĞİCİLERE    fırsat vermeyeceğim  dedikleri  ile  Eskipazar  belediyesinin  SOSYAL  BİNASININ  önceki  çalışmalarının  hayalini  görenlerle  sözde  muhafazakâr  görümlü  bazı  seçmenlerin    nerde  durdukları   açıkça  tahmin  edilebilir  halde olduğu görülmektedir.

          ESKİPAZAR  DA SÖZÜ  EDİLEN  YİĞİCİLER  KİMLER  ACABA?

               

         YAPILMIŞ   OLAN  SEÇİMİN  ESKİPAZAR’IMIZA  VE  ÜLKEMİZE  HAYIRLARA  VESİLE  OLMASI DİLEKLERİMLE.

                      Mithat  UYANIK-ESKİPAZAR.   17 NİSAN 2014

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret115211
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82625.8496
Euro6.49246.5184