TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

30 MART 2014 YEREL SEÇİMİN ARDINDAN

    

 

        Eskipazar’da 30 Mart 2014 de yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimleri için siyasi partiler yoğun bir çalışma içinde bulunarak siyasi yarışmalara katılmak için çaba sarf ederken İlçede gayet sakin ve demokratik bir hava esiyordu.
Eskipazar da halk iki siyasi partinin adayları yarışacak diye yorumlar yaparken üçüncü bir aday daha araya girer ilçede siyasette yavaş, yavaş sular ısınır.Seçim g...
ünü yaklaştıkça kulislerde artar ya AKP’de ya MHP de birileri kendine yer aralamak için çabalasa da her nedense bir türlü aradığı zemini kendine bulamaz birinde İlden destek alır İlçeden alamaz diğerinde ise İlçe de yumuşak zemin bulur daha yukarılarda bulamaz.Soylu büyüklerine ulaşabilmek için ne kadar kanal açmak istense de işler yolunda gitmez yinede bir şeyler yapmak lazım.Açamadığı kanallardan ikisine de yüklenmek ve onların güçlerini aşağılara çekeceklerini sanarak çaba göstermişlerdir.Bütün çabaları yaşadıkları ilk siyasi süreçlerinde onların bu günlerde var olmalarına katkı sağlayanların idaallerine tokoz koymak ilk girişimleri olsada başarılı olamamışlardır. Engel olmak istedikleri siyasi parti olan MHP önceki seçimlerden daha farklı ve güçlü çıkmıştır. Bu yapılanlara yıllar önce göz ağrımız diyerek aynı kişilerle dava ve yol arkadaşlığı yapanlar bu gün ise baş ağrımız diyerek yapılanlara üzülüyorlar.Ormandaki ağacı kesen baltaya ses veren ağaç sana kızmıyorum ben gibi bir ağaçtan olan sapının beni keserek bana ihanet etmesine üzülüyorum dediğini hatırlayarak üzülüyorlar. Seçimdeki mevcut başkan bir balkon konuşması yaparak seçmenlerine bir teşekkür ediyor.Türk Milliyetçilerinin başkan adayı da Eskipazar’lı hemşerilerine ve yol arkadaşlarına bir basın açıklaması ile teşekkürlerini belirtiyor.
Türkoğlu’nun Seçim Sonrası Açıklaması
Kıymetli Hemşerilerim;
“Ben ve arkadaşlarım, Eskipazar’da bir seçimin nasıl yapılacağını, seçim çıtasının nasıl yükseltilebileceğini, demokratik bir seçimde mücadelenin nasıl verileceğini bütün güzellikleriyle tüm Eskipazar’a gösterdiğimizi düşünüyorum.
Biz bugün Eskipazar sevdamızın ne denli büyük olduğunu, göreve geldiğimiz takdirde neleri başarabileceğimizi, herkese en açık şekilde anlattığımız inancındayız. Eskipazarlı hemşerilerim oylarıyla bu arzuyu tercih etmemiş olabilir. Buna da sonuna kadar saygı duyuyorum.
Eskipazar’da dostluğu, iç ve dış barışı sağlamak için başkan adayı olduğumun bilinmesini istiyorum.
Çok kısa bir süre önce girmem gerektiği inancıyla yer aldığım bu seçimde, bize destek veren, katkıda bulunan, öncelikle ekip arkadaşlarıma, Eskipazar sevdalılarına, medya kuruluşlarına ve kampanyamız sırasında büyük çaba gösteren değerli arkadaşlarıma en içten saygılarımı sunuyorum" 
    
    ESKİPAZAR DA SEÇMENİNE VE HEMŞERİLERİNE TEŞEKKÜR EDEN VARMI? NERDE O EFSANE BAŞKANLAR.?
                       Yukarıdaki bu haber 10 NİSAN 2014 Tarih ve 0135 Sayılı Eskipazar Eskpres.Haftalık Siyasi Bağımsız Gazete de yayınlanmıştır.
              Eskipazar da birilerine imkânları nisbetinde elinden geldiklerince var güçleri ile siyasi destek verebilmek için çaba sarf eden ve karşı tarafların gücünü  oldukça  küçük göstermeye çalışan ve yazan  gece gündüz emek sarfedip de dostluklarını aynı zamanda taraftarlıklarını kanıtlamaya çalışanlara bir teşekkür'ü bile hak etmediklerimi düşünülmektedir? hatta Murat'ları gönlünde kalanlar kimileri İstanbul'lara kimileri daha başka yerlere yolcu olurken. Birilerini kıskanarak aynı safta yer alanların da EFSANELERİNDEN bir   teşekkür beklemeleri hiçde yersiz değildir. Bu mahalli seçimlerde Eskipazar'lıların zihninde bir anı olarak kalacaktır.Ülkemize ve Eskipazar'ımıza hayırlara vesile olması dileklerimle.
                   Mithat UYANIK-ESKİPAZAR 

Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret115116
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414