TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DAN DA BİR KUZEY YILDIZI PARLAYACAK

     KARABÜK'ÜMÜZÜN  KUTUP YILDIZLARI  RAFET  VERGİLİ  VE  RECEP  TÜRKOĞLU.   2014-01-06 

Fotoğraf: Hep birlikte daha güzel günlere.

                        KUZEYİN  KUTUP  YILDIZI                     

                    SAYIN  RAFET VERGİLİ'NİN

   YANINDA   BİR YILDIZ DA  ESKİPAZAR'IMIZDAN  PARLACACAK.

                  Eskipazar halkının aylarca merakla beklemiş  olup da  kendisine  hiçte  yabancı  olmayan   yaşlısı, genci ile  bay ve bayanların  tanıdıkları  birinin   önümüzdeki  30 mart 2014 mahalli yerel seçimlerinde  Eskipazar belediye başkanlığına Milliyetçi Hareket Partisinden  aday olması  Eskipazar  halkı  tarafından   olumlu ve sıcak karşılanmıştır.Aynı zamanda   Eskipazar'ın bir  siyasi  boşluğunun da  doldurulması halk tarafından  ümit  verici  olduğu  gözlenmektedir.

               Merhum Necip Fazıl Kısakürek.  

          Yıllar  önce - "İçi alev alev müslüman,dışı pırıl pırıl Türk ve içi dışına hâkim  dışı içine köle, yeni Türk neslinin maya çanağı olmak ehliyeti hangi  topluluktaysa  ben oradayım. Allah'ın inayeti ve Resûlünün ruhuniyeti bu  yoldakilerin  üzerine olsun!.."diyordu.

            "Türk  milliyetçilerinin  manevi  büyüğü  olan Alparslan Türkeş'de Türklük  şuur ve gururu İslâm Ahlak ve Fazileti"ni  öğütlüyordu.

         Bu ilkeleri  önemsediği  düşünülen  Eskipazar'ımızın  KUTUP YILDIZI  olabilecek.

                      RECEP  TÜRKOĞLU kimdir? 

                      ÖZGEÇMİŞİ

1963 yılında Karabük ili Eskipazar İlçesinde doğdu.İlköğretim ve ortaöğretimi Eskipazar’da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi  Kastamonu Eğitim Yüksekokulu’nu daha sonrada Anadolu Üniversitesitesi  İktisat bölümünü bitirdi. 12.11.1985 tarihinde öğretmen olarak göreve başladı. Karabük Eskipazar 100.Yıl Y.İ.B.Okulunda 02.05.1994 tarihinde müdür yardımcısı,28.11.1994 tarihinde müdür başyardımcısı ve 28.09.1996 tarihinde müdür olarak atandı ve 03.03.2008 tarihinden itibaren Eskipazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde  Şube Müdürü Olarak görev yaptı.Daha sonra Öğretmenevi Müdürlülüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor  İlçe Müdürlüğü  görevlerini yürüttü. 30.06.2010 tarihinde Eskipazar Şehit Cafer Demirhan İlköğretim Okuluna Müdür olarak atandı.15.11.2013  tarihinde bu görevinden ayrılarak Safranbolu Altın Safran İlkokulu Müdürlüğüne görevine başladı. 01.12 2013  tarihinde  30 Mart 2014 yerel seçimlerine katılmak üzere bu görevinden ayrıldı.

Eğitim Yönetimi,Mali Mevzuat,Kurum Kültürü ve İnsan  İlişkileri konularında  birçok Hizmetiçi Eğitim Faaliyetlerine katılıp, Belge ve Sertifikalar aldı. Başarılı ve olumlu çalışmaları neticesinde Teşekkür,,Takdir  ve Aylıkla Ödüllendirmeyle taltifleri bulunmaktadır. Öğretmenlik kariyer basamaklarına göre Uzman Öğretmen unvanına sahiptir.                                                                                            

Evli olup,3 çocuk babasıdır. 

M.H.P  Eskipazar Belediye Başkanı Adayı

                 Recep  TÜRKOĞLU

        Eskipazar Ekspres Gazetesi'ne yapmış olduğu açıklama da.

        “Biz insanı soyutlayan değil, insanı yücelten bir şehir hedefliyoruz.”dedi.

 

Eskipazar Belediye Başkanlığı’na adaylığı ilk açıklanan isim olan TÜRKOĞLU, afiş ve broşürlerini seçmeni ile sosyal medya üzerinden paylaştı. Eskipazar Ekspres Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan ÜNVER’e açıklama yapan Recep TÜRKOĞLU: “Vizyonumuzu ve hedefimizi yüksek tutuyoruz. Hedefimiz; çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız ve yaşlılarımız, kısaca herkes için mutlu ve yaşanabilir bir şehir oluşturmak.

 

Amacımız, insan odaklı, çevreye duyarlı, geleceğe hitap eden projeleri hayata geçirmek.

 

Her alanda Türkiye’de öncü ve örnek bir belediye olmayı amaçlıyoruz. Hayata geçireceğimiz projelerimizle ilçemizin her köşesi top yekun gelişimi sağlarken, projelerimizle 7’den 77’ye her kesimi kucaklayacağız. Eskipazar ilçemizin turizm, kültür, sanat, spor, eğitim ve yaşam merkezi olması yolunda projelerimiz hazır.

Biz insanı soyutlayan değil, insanı yücelten bir şehir hedefliyoruz.”Dedi.

     "ESKİPAZAR'IMIZA  HAYIRLI OLMASI DİLEKLERİMİZLE  BİZDE BAŞARILAR  DİLİYORUZ".

                                       Mithat  UYANIK-ESKİPAZAR.

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret114369
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617