TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA MHP DEFTERİ HİÇ BİR ZAMAN KAPANMAZ

      ESKİPAZAR'DA MHP DEFTERİ HİÇ BİR ZAMAN KAPANMAZ.

                                                                      2013-12-04

            

       ESKİPAZAR'DA MAHALLİ SEÇİMLER  YAKLAŞIRKEN.

     Karabük'te bulunan bir   İnternet sitesinde görüldüğü gibi  bazı kişiler tarafından   Eskipazar Milliyetçi Hareket Patisi'ne  ve Karabük MHP İl Başkanlığına  uygun olmayan eleştirilere rastlanmaktadır.

      Eskipazar'da İlçe yönetimine karşı İl Yönetiminin anti demokratik bir uygulama yapıldığı ifade edilmektedir.

       Mevcut parti içinde mücadele veren iki aday adayı varken israrla dışarıdan bir  aday arayışına girilmesini  tepki gösterildiği gibi söylemler ve siyasette etik bir davranış olarak görülmediği gibi beyanlarda bulunulmaktadır.

       MHP Eskipazar İlçe  teşkilatı İl teşkilatı  tarafından  yok sayılmasını  da hiç doğru  bulmadım  gibi sözler söylenmektedir.

       Halbuki Eskipazar'a İl yönetimi  daima müşterek istişarelerde bulunmak üzere gelip gitmişlerdir.

        Mevcut parti içinde mücadele veren iki aday varken dışardan aday arayışına girilmesi konusunda da  bir şeyleri  hatırlatmak gerekirse Kaynar  kardeşimizin  mücadelesi  azımsanmayacak  bir şekilde hizmeti vardır Türk milliyetçiliğini ülküsünü kendine şiar edinmiş olan hizmet kervanının  yolcularındandır  yapmış olduğu hizmetleride  MHP'nın yücelmesi için yapmıştır.  1980 li yıllardan sonra bünyeden  ayrılıpda bir daha arkasına bakmayanlarında mücadele yaptıkları  elbette  doğrudur. Yapılan mücadele de daima Milliyetçi Hareket Partisine  KARŞI  olmuştur.Konu olan mücadeleler  ayrı ayrı yorumlanmalıdır.  Kol kırılır yen içinde sözü her zaman  hatırlanan  sözlerdir. Yıllar önce  Türk milliyetçilerinin merhum  başbuğları Türkeş'in  hepimiz için geçerli olan bir  çağrısı vardı ne diyordu bu çağrıda.

    "Ben  Türk Milletini, Sokaklarda ıspanak fiatına satılan demokrasiye, Rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, Ahlâktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe,karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum. Türklük şuur ve gururuna, islâm  ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adaletle yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, ALLAH YOLU na çağırıyorum. Diyordu  Merhum Alparslan Türkeş'in  Bu sese kulak veren kervan yolcularının kafileden  kopmadan  ve  son halkayada eklenenlerle de beraber   halka hizmet hakka hizmet  düsturu  ile yollarına devam etmektedir.Berrak tertemiz pınar sularının ırmaklara akışı gibi  gönül pınarlarının da birleşerek  Eskipazar'da birbirimize  sevgi saygı kardeşlik duyguları bağları ile Eskipazar'lılar olarak hep beraber  ben  demeden  biz diyerek aynı  yolda    Eskipazar'ımız  için  bir bütün olarak yürümeye  devam edeceğiz. Dalından kopan yaprağın akibetini  esecek rüzgar  belirler  diyordu  Alparslan Türkeş.  Yüce Mevla  Neylerse Güzel Eyler.  İNŞALLAH.       

 

      

 

 
 
Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret114369
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617