TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA 29 EKİM 2013 CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

   29 EKİM 2013 CUMHURİYET BAYRAMI  KUTLU OLSUN.                                                        

     Eskipazar da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı saat 0915.de  İlçe Kaymakam'ı Sayın Abdullah KADIOĞLU'nun  makamında tebrikleri  kabulu ile başladı. Saat 10.00 da Bayram etkinliklerinin yapılacağı  Eskipazar 60.Yıl Nafiz KAYALI İlk öğretim  Okulu bahçesine  geçildi. Programa İlçe Kaymakam'ı Sayın Abdullah KADIOĞLU,İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üstğm Sayın Bora SARI, Belediye Başkan Vekili Sayın İdris ÖRENBAŞI, Cumhuriyet Savcısı Sayın Barış ÖNER, Öğretmen,Öğrenciler, Bürokratlar, Siyasi Parti temsilcileri ve bazı  Öğrenci velileri katılmışlardır.

       İlçe Kaymakamı Sayın Abdullah KADIOĞLU, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üstğm. Sayın Bora SARI, Belediye Başkan Vekili  Sayın İdris ÖRENBAŞI  tüm katılımcıların bayramlarını kutladılar.

       Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İlçe Kaymakam'ı Sayın Abdullah KADIOĞLU   günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

        Eskipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevli öğretmenlerinden Sayın  Aysel  SAYIN'ın halk oyunları için çalıştırmış olduğu öğrecilerden  Sude Karp, Tuğba Demirdelen,Tuğba Gürbüz, Sinem Bodur, İrem Ünler, Meryem Sonnur Gürbüz,Fatma Karaağaç Berna Solmaz, Sema Nur Cömert,Sema Balcı  gibi öğrencilerden oluşan halk oyunları ekibinin  sergilemiş olduğu oyun gösterileri izleyicilerinden beğeni aldılar. Programda okunan şiirlerin   çoğunluğu günün anlamına vurguları milli konudan önemli ve güzeldi. Teşekkür etmemek elde değil emeği geçenlere teşekkürler.

       Daha önceleri çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri verildikten sonra Eskipazar'da bir ilk olarak  BANDOSUZ bir şekilde Tören alanına  öğrencilerin getirildiği gibi   Tören bitiminde de  BANDOSUZ  bir  şekilde  öğrencileri yürüyüş koluna geçilerek 29 Ekim 2013   CUMHURİYET BAYRAMI'da  son   bulmuştur. 

   ESKİPAZAR  DA  KUTLAMA KOMİTESİNİN ALMIŞ OLDUĞU KARAR GEREĞİ

     GÖREV DAĞILIMINDAKİ . 

   Halkın bayrama katılımının sağlanması için gerekli duyuruların yapılması.

   Mehter takımının gösteri için hazır bulundurulması.

   Maddeleri  ilgili kurumca  yerine  getirilmemiştir.

    (NEDENLERİ  MERAK KONUSUDUR)

      

                    MİTHAT UYANIK--ESKİPAZAR 


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret114369
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617