TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA HALK KAPATILAN SAĞLIK OCAĞINI GERİ İSTİYOR

       ESKİPAZAR'DA HALK KAPANAN SAĞLIK OCAĞINI GERİ İSTİYOR.  

       ESKİPAZAR'DA HALK KAPANAN SAĞLIK OCAĞINI GERİ İSTİYOR.

 

      
       Eskipazar Sağlık Ocağı 21-22 Haziran 2013 Tarihlerinde Bahçepınar mahallesindeki Entegre  Hastanesine taşınmıştır.

     Eskipazar Sağlık Ocağı olarak yıllarca hizmet veren bina 112 acil için yerleşim yeri olarak kullanılmaya devam edilmektedir.  Hasta,Hastane ve acil 112 ayrı ayrı yerlerde olması ne  derece uygun ve uyum içinde olabileceği merak konusudur.

   İnsan sağlığı her şeyden  daha öncelik  taşıdığı ve halka hizmet hakka hizmet olarak  halk arasında bilinen aynı zamanda da söylenen sözlerdir.

    10.000 bin kişinin üzerinde her yaştan  insanın yaşadığı Eskipazar'ımızda yaşlı, engelli ve yanında refakatçisi bulunmadan sağlık sorunları ile ilgili konularında yaşlı bay ve bayanlar ile  çocukların müşkül durumlara düşebilecekleri gibi  aynı zamanda büyük bir çoğunluğu emekliler ve yaşlı eşleri olacaktır. Bu hemşerilerimizin isteği doğrultusunda SAĞLIK OCAĞIMI GERİ İSTİYORUM. Sağlık Ocağına sahip çık  diye imza kampanyası başlatılmış olup  halk imzaları ile destek verirken.    Köyler ve  İlçe Merkez Mahalle'leri  sakinleri adına  Otuz Dört Muhtar ve Beş  Sifil Toplum Kuruluşu Başkanları imza koyarak.

           Eskipazar Kaymakamımız Sayın Abdullah  KADIOĞLU  makamında ziyaret  edilerek  22.07.2013 Tarihli ekleri ile beraber Eskipazar İlçe Kaymakamlığı aracılığı ile ilgili makamlara iletilmek üzere bir dilekçe verilmiştir. 

      Aynı konu hakkında bilgilendirilmek üzere Eskipazar Ekspres gazetesinde Sayın  Hasan ÜNVER'de ziyaret edilmiştir.

    Eskipazar Ekspres gazetesinden edinilen bilgilere göre gönderilen cevab-i  yazıda "Karabük Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gönderilen cevab-i yazıda:Rontgen ve Laboratuar hizmetlerinin bir bütünlük içinde verilmesi ve hastane ile önceki Sağlık Ocağının  1600 metre mesafede olduğu dolayısıyla  aradaki mesafenin çok olmadığı gibi  bahanelerle sağlık ocağının kapatılmasının doğal olduğu anlatılmıştır"denmektedir.

      Bizlerde  soruyoruz  yıllarca  Eskipazar da halka sağlık yönünden hizmet veren bu iki kurum  arasındaki  mesafe   uzakmıydı  da  şimdi kısaldı  Devletimiz  elbette bütün gereksinimleri  düşünerek  bir  plan  üzerinde  çalışma  yaparak  adı geçen  binaları  inşa etmiştir  yukarıda belirtilen  mesafe  ve diğer konular halk olarak bizleri  tatmin etmemektedir.  Yıllarca hizmet veren Sağlık Ocağının kapatılmasına  daha başka gerekçe olduğu kanısı  taşınmaktadır.

       Sayın  ilgililerden ve siyasi  etkinliği olanlardan bu maduriyet sorununun çözülmesi  Eskipazar halkının isteği ve dileği olduğunu belirtmek isterken teşekkürlerimide  arz ederim. 

     Mithat UYANIK-ESKİPAZAR -  09.09.2013

 

 

  .

     


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret113231
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 33° 17°
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68785.7106
Euro6.28976.3149