TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

GELENEKSEL ESKİPAZAR ALAN YAYLASI GÜREŞLERİ 06.07.2013 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILDI

Mithat UYANIK kişisinin resmiBen sporcunun çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.

                                   Mustafa Kemal Atatürk.

     ESKİPAZAR ALAN YAYLASINDA TÜRK'ÜN ATA SPOR'U GÜREŞLERİ  06.07.2013 CUMARTESİ GÜNÜ  YAPILDI.

              

          

 

        

ESKİPAZAR'DA GELENEKSEL OLARAK YAPILAN ATA SPOR'U ALANYAYLASI GÜREŞLERİNİN 17.CİSİ 06.TEMMUZ 2013 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILDI.

         Güreşenler Eskipazar'lı Türk Ata sporunu kendilerine sevda edinmiş gençlerimiz   Türkiye  genelinde  Eskipazar'ımızı  temsil edebilecek aynı zaman da tanıtabilecek  kabiliyet,medeni, cesaret ve kendilerine tam bir öz güvenle er meydanındaydılar. Bir Eskipazar'lı  olarak bu sevgili  müslüman Türk evlatları ile onur ve gurur duymamak  mümkün  değil.

         Sevgili  gençlerimize Eskipazar'ımızdaki  ilgili kurumlar ve sifil toplum kuruluşları ve aynı zamanda bende Eskipazar sevdalısıyım  diyen  uzakta ve yakında bulunanlarında  sahip çıkmaları  Eskipazar'ımız için bir sorumluluk olmalıdır  ve her Eskipazar'lı  hemşerimiz kendince bir yorum yapması gerekmektedir. Eskipazar'ımızı   geçmiş tarihlerde  işgal etmiş BİZANSLILARIN  BU GÜN İTALYA'NIN ROMA'DA BİR KİLİSE BAHÇESİNE KEMİKLERİ YAKILARAK KONULAN HADRİANUS'UN  ADINA İZAFETEN  KONAN  HADRİONAPOLİS İsmine  gösterilen  resmi ve resmi olmayan basın veya kişisel ilgiler kadar bu  VATAN EVLATLARI olan sevgili bu gençlerimiz  gerekli  ilgiyi hak etmiyormu?  içinizden bir his eğer hak ediyor  diyorsa. Yabancı bir ülkedeki birinin   uzaklardaki  ruhunu  mutlu etmek  yerine  gelin kendi evlatlarımızı  bizim çocuklarımızı  mutlu edelim. Tahsil çağındaki bu  yavrulara  gerekli yaklaşımlar gösterilerek Eskipazar için Eskipazar'lılar için  ve ÜLKEMİZ için  bu gençlere sahip çıkalım.   Dualarla beraber çok güzel oyunlar sergilediler katılımcılarada heyecanlı dakıkalar ve saatler  yaşattılar. Onun içindir ki sevgili Eskipazar'lı güreşen  bizim çocuklarımıza  gelecekleri için başarı dileklerimizle beraber hepimizde diyelim MAŞALLAH.

          GÜREŞ AĞASI OLARAK SAYIN AHMET KARABACAK SEÇİLMİŞTİR.                

                  MİTHAT UYANIK-ESKİPAZAR    07.07.2013  


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret114369
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617