TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

NERDE BİZİM ESKİ 23 NİSAN BAYRAMLARIMIZ?

                              

    TBBMM'NİN AÇILIŞININ 93.YIL DÖNÜMÜ İLE 23  NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ESKİPAZAR'DA  DA KUTLANDI.23.04.2013

  Ahmet ERKEÇ  Eskipazar Ortaokulunda okuyor 2000 doğumlu ve 32 kilo bu ay içinde Sinop'ta bu ay içinde  yapılan Okullar arası güreş  müsabakalarında 2.ci oldu. Bu hafta Kırşehir'de yapılacak güreş müsabakalarına  32 kiloda güreşerek Türkiye birincisi olmak için  öğretici  hocası  Ömer KOÇ'la  beraber  kırşehir'e  gidiyor.Kendisine  dualarımızla beraber başarılar diliyoruz.

        23 Nisan 2013 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Eskipazar'da da kutlandı.Eskipazar Hükümet Konağı önünde bulunmakta olan Atatürk Anıtına sabah saat  09.00 da Çelenk sunumundan sonra saat 10.00 civarında program gereği tören yeri olarak ilçemiz estetik çim saha da yapılması gerekirken  60.Yıl Vali Nafiz KAYALI  İlköğretim Okulu bahçesinde  başladı.İlçe Kaymakamı Sayın Abdullah KADIOĞLU  Garnizon Komutanı Sayın Serkan ACAR  Eskipazar Belediye Başkanı  Sayın Dursun BAŞ  öğrencilerin ve halkın bayramlarını kutladılar.

        Saygı duruşu ve İstiklâl  Marşının okunmasından sonra İlçe Millieğitim Müdürü  Sayın Hüseyin ERDOĞAN'ın günün anlam ve  önemi ile ilgili konuşmasının  ardından öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileri  ile çeşitli yarışmalarda bulunarak dereceye giren  öğrencilere protokolde bulunanlar tarafından  bazı hediyeler verilerek 23 Nisan 2013 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  kutlamaları sona ermiştir. Halkın ve çocukların her milli bayramda  göz aşınası oldukları Türkün gurur ve onuru  olan göğüslerini kabartan kıpta ile baktığı  bando takımını bu bayramda nedeni bilinmeyen bir sebeple  tören alanında görülmedi. Oysa öğrenci çocoklar bir aya yakın çalışarak hazırlanmışlardı.Bu  da  bizlerce  bir merak konusu olduğu gibi sevgili  öğrencilerimizin de üzüldüğü aynı  zamanda bir moral bozukluğuna sebeb  olduğu kanaati  taşıyarak  diğer başka eğitimle ilgili aksamalarada yol açabileceği bizlerce düşünülmektedir.

      Töreninin dar bir alanda yapılması dolayısı ile bazı kişilerin protokolde bulunanlara fazlaca yakın bir mesafede olması ayrıca dikkat çekmekteydi. 

                                Mithat UYANIK-ESKİPAZAR 

   

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret115115
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414