TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZ ESKİPAZAR'DA ANILDI

                                                          

       ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZ

   98 YILDÖNÜMÜNDE ESKİPAZAR'DA ANILDI.

 

 

   Çanakkale ZAFERLERİ ve ŞEHİTLERİMİZİ  98 yıldönümünde Eskipazar'daki  anma ile ilgili bu programda oyuncu olarak bayrak açarken "Türk Milleti Asker  doğar Şehitler ölmez Vatan bölünmez" sözlerinden dolayı Serhat ANKUT'a özellikle en içten teşekkürlerimi belirtmek isterim. 

    Eskipazar Meslek Yüksek Okulu konferans  salonunda Çanakkale Zaferinin 98  Yıldönümünde bu vatan için can veren ve mücadele eden ecdat  bir programla 16 Mart 2013  cumartesi akşamı saat 19.30 bir programla anıldı.    

      Salonda aşırı bir katılım yoğunluğu vardı.

    Sunuculuğunu  Yüksek Okul Öğrencilerinden Mehtap YANMAZ  bir Türk kızına  yakışır bir şekilde   heyecan dolu  milli ve manevi  duygularının dışa vurumundaki  ses tonuyla  beraber salonda bulunanlara  ayrı bir heyecan vererek  açılışı yaptı.

    Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının ardından  İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Safa HASDEMİR  Kuran'ı Kerim Melih AKKAYA'da mealini  okudu.

     Çanakkale Konulu Slayt gösterimlerinden  sonra Eskipazar İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan ACAR, Çanakkale konulu  haritali  noktalar üzerinde  ayrıntılar vererek bir sunum yapmıştır.

    60 cı .Yıl Ortaokul 3.sınıf Öğrencisi Abdullah KÜSKÜLÜ  Çanakkale Şehitlerine  isimli şiiri okuyarak sesiyle yerinde vurguları ile salonda bulunanları ayrıca bir heyecanlandırdı.

   Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden Dekan Yrd. Doç.Dr.Konuşmacı olarak Çanakkale Ruhu konulu  bir konferans verdi.

     Programda Şehit yakınlarıda davetli olarak bulunuyorlardı.

   Eskipazar belediyesi   bazı personelleri ve  Eskipazar Meslek Yüksek Okulu,Çok Programlı Lise öğrencileri tarafından "DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER" konulu tiyatro oyunu sahnelediler. Sergilenen oyunda salonun katılımcıları almadığı bir salonda bir kaç ön sırada  bulunanların haricindeki  arka sıradakiler malesef  dikkatle izlenmesi gereken oyunu  rahat bir şekilde izleyemedi çünkü sahne seviyesi yüksek olmadığından görülemiyordu.Bazı kişilerce denilen  MARKA ŞEHİR ESKİPAZAR'ın ayrıca bir sorunu olduğunu görülmektedir.

      Yapılan programda Çanakkale Zaferinin kazanılmasına yön veren Türk Milletinin  Milli  kahramanı  Mustafa Kemal ATATÜRK  ve Türk ismine vurgu yapılmaması  İlçe de daha önceleride yapılan  buna benzer anmalardan farklı  bir ilk olarak tarih ve  Eskipazar'ın milli düşünenlerinin zihninde  bir anı olarak kalacaktır.    

      

         Mithat UYANIK-ESKİPAZAR

     

  

 

 

 

 

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret115211
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82625.8496
Euro6.49246.5184