TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ALTAY İZLENİMLERİ KONFERANSI

 

Altay İzlenimleri

 

          Fotoraf kaynak .Kemal SALLI'ya  aittir.

         

 

TURAN  KÜLTÜR    MERKEZİ

   Süleymaniye Kürsüsü konuşmaları dolayısı ile 02 Şubat 2013 Cumartesi günü saat 14.00 da İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü Konferans Salonunda Altay İzlenimleri konulu konferans vardı. Konuşmacı İstanbul Üniversitesi İlahiyet Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. İlyas TOPSAKAL'dı.

      Metin KÖSE'nin ön konuşması  ve İstiklal Marşının okunmasının ardından  açılış konuşması olarak  merhum  Prof.Dr. Turan YAZGAN  hoca'nın daha önceki bir konuşması Slayttan görsel olarak verildi. Türk Dünyasının tanınmış bir siması ve aşığı idealleri uğrunda yaptıkları hizmetlerle bir ömür tüketen TÜRK aşığı ve değerli  bir devlet  adamı merhum Turan  Yazgan hoca'da kendisini unutmayacak unutturmayacak  geride bir nesil bırakarak  bu fani dünyadan  ayrıldığı yapmış olduğu slayt konuşmalarında anlaşılmaktadır mekânı cennet olsun.

         Konuşmacı Doç.Dr.İlyas TOPSAKAL da  Altay İzlenimlerini  Sözlü ve Slaytlı görsel bir şekilde salonda bununan katılımcılara çok sade ve sıcak bir yaklaşımla anlattı  Türk dünyasının  gönlümüzdeki  bazı konularında  da  aydınlanmış olarak mutluluk duyduk. Sayın Doç.Dr.İlyas TOPSAKAL  350 Milyonluk  bir Türk yoğunluğu  için  bu yönde  iyi  diyologlar  kurabilecek  genç nesillerin  hazırlanması  gerekmektedir.Diye anlaşılmaktadır.

        1980 yılları  öncesi bir gazetede  Enver Altaylı'nın  90 GÜNDE ESİR TÜRK İLLERİNDE  diye okuduğum yazı dizisindeki  duygularımın bir kısmını değişik bir şekilde dinlemiş  duymuş ve görmüş olduk.

       Konferansta  emeği geçenlere  teşekkür eder başarılarının  da YÜCE TÜRK MİLLETİ   için  devamını dilerim.

    

       

             Mithat UYANIK.

            eskipazar78 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret115211
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82625.8496
Euro6.49246.5184