TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR SPOR'A DESTEK VEREREK BAŞARILI OLMASI SAĞLANMALIDIR

              

2012-12-18 

ESKİPAZAR BELEDİYESPOR- OSTİMSPOR  KARŞILAŞMASINDA  3-0. MAĞLUBİYETİNDEN DOLAYI  UMUTLARIMIZI BİR SONRAKİ HAFTA SONUNA ERTELEDİ.

     Biliyoruz ki  her ne kadar ismi Eskipazar Belediye Spor olsa da. Bu spor takımı ben Eskipazar'lıyım diyenlerin Köyde,İlçede  ve gurbette  olanların da velhasıl bütün Eskipazar'lıların  Spor takımıdır ve bizleri  temsil etmektedir.Çünkü Eskipazar bizim yöremiz Belediye'side bizim belediyemiz.Tasada ve kıvançta aynı duyguları paylaşmak zorundayız.Hepimizde  Eskipazar'lıyız. Bizleri  temsil eden  Spor takımınında   başarılarını  görmek  istiyoruz. Başarıların yolu da  birlik ve  beraberlikten  geçtiğine inanıyoruz.  Tüm spor sever Eskipazar'lılarında spor takımlarından çok şeyler beklememektedir.

    Beklentileride yalnızca başarılı olmalarıdır. Bizler ve  futbolcuların,  yöneticilerin de aynı kanaati taşıdıklarını ümit ederken.Bazılarınında Eskipazar'lı hemşerilerine sitemleri var."İlçe de zengin sayılan kesimden  bir destek görmedik. Şu  anakadar yapılan çok  yardımcı olan ise malesef  yok. Bunu Eskipazar halkı bilmiyor. Bilmekte istemiyor. Ama gelde  bunu Eskipazar'lı  hemşerilerimize anlat. Yalnız arkadan dedi kodu  etmeyi gayet iyi  biliyorlar. Yalnız bu sözlerim arkadan dedi kodu eden Eskipazar'lılara kimse üzerine alınmasın. Gelin birlikte olalım,destekleyin yeterki bizim moralimizi bozmayın her zaman yensek, yenilsek yanımızda olun yeter". Diye spor sever Eskipazar'lılara  sitem dolu çağrılarda bulunuyorlar.

           Burada Eskipazar Belediye Spor'un başarısı için elini  eldivensiz  taşın altına sokan canhiraş bir şekilde çaba göstererek  mücadele edenlere  elbette  teşekkürlerimiz olacaktır. Eskipazar'lı spor severlerin doğal  hakkı olarak  biricik spor  takımlarından kırmadan  dökmeden  bahsetmek  eksik ve doğrularını konuşmak özeleştirilerde  de  bulunarak  hayır    dualarla  anmak  her Eskipazar'lı  spor  severin  doğal  hakkı  olduğuna  inanmaktayım. Bunada  dedi kodumu  denir acaba? 

          Bencil nefislerden vaz geçerek  hep beraber  biz  olmalıyız  bizler  diyerek  hoş görü  ile halka ulaşılmalıdır. Eskipazar'da mevcut salonlar  bulunmaktadır.Bir spor  istişare  konseyi kurularak  Eskipazar da  mevcut bulunan  daha önceleri   futbol'la ilgilenmiş deneğimli hemşerilerimizlerle de  istişare yapılarak onlarında  görüşlerinden istifade edilmeli ve  spor takımımızın başarıları için  çalışmaların içine çekilmelidir. 

           Belirli  tarihlerde  tekrar  tekrar istişari  toplantılar  yapılarak kaynaşma  sağlanmalıdır. İstişarelerde  oyunculara ve Eskipazarlı spor sever hemşerilerimize  heyecan verici  güzel ahlak kuralları içinde  olan  SLOGANLAR  üretilerek  tek kişi konturolunda türübünde kullanılmalıdır. Spor'un  Eskipazar'ı  tanıtma amaçlı bir araç olabileceğide beyan  edilmektedir. Öyleyse  İlçemize gelen  diğer takımların  oyuncularına ve beraberinde gelenlere ayrıca  görevlilere  daha misafirperver ve centilmence  davranarak  Eskipazarın ve Eskipazar'lının güzel insani  duyguları  hoşgörüşü  de yerinde  sergilenerek tanıtım  yapılamazmı? Eskipazar spor takımı oyuncuları ve misafir spor takımı oyuncuları  ve  saha da  bulunan hakem ve görevlilerle  uygun olmayan Türk kültürünü  yozlaştırarak çırkın bir şekilde  bazılarının dediği  gibi sırf  deşarj olunuyor  diye  iletişim  kurmaya  çalışanlarada  ilgililerin gereğini yapması bekleniyor. Yoksa heyecanla maç izlemek yerine  spora tiksinti ve nefret  duyguları  gelişiyor.Aynı zaman da bütün  güzellikleri ve heyecan  dolu anlarıda yok ediyor.

         ESKİPAZAR SPOR'A  BÜTÜN  KALBİ DİLEK VE DUYGULARIMLA  BAŞARILAR DİLİYORUM.

          Mithat UYANIK-ESKİPAZAR.    

        


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret114369
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617