TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA TOKİ YÖNETİMENE YOLA DEVAM DENİLDİ

                     

        ESKİPAZAR TOKİ KONUTLARI YÖNETİMİNDE GÖREV ALAN HEMŞERİLERİME BAŞARILAR DİLİYORUM
                 Mithat Uyanık/Eskipazar.
 

 

Anasayfa > TOKİ DE YOLA DEVAM KARARI ÇIKTI

20 Kasım 2012 Salı, 19:44

 

 Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Eskipazar Belediyesi ortaklığıyla yaptırılan 168 dairelik Toki Konutlarında yeni yönetim belli oldu.

 

Yeni Mahalle Mehmet Ali Şahin Caddesindeki konutlarda 1 yıldır görevde bulunan Site Üst Yönetimi tekrar güvenoyu aldı.

 

Eskipazar TV’ye açıklama yapan Toki Site Yönetim Kurulu Başkanı Hasan ÜNVER: “Bize güvenerek destek veren üyelerimiz başta olmak üzere tüm Toki Sakinlerine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Aynı şevk ve heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Bu seçimle birlikte hakkımızda yapılan haksız eleştiriler de son bulmuş oldu. “Bunlar geçici yönetim”, “6 ay sonra işleri biter”, “Üç beş kişi ile kendilerini seçtirdiler”, “Konutların çoğunda oturan yokken seçim yapıldı.” Vs. vs… Bu dedikoduların tamamı sona erdi. Yüksek oranda katılımın sağlandığı seçimlerde aday olan yönetim kurulu ve denetim kurulumuzdaki bütün arkadaşlarımız seçimi tekrar kazandı. Eskipazar’da objektif ve doğru haberciliği yapamayan ve bu konuda pek çok sabıkası bulunan bazı yayın organlarında, toki de %80 oranında kiracıların yaşadığı, dolayısıyla da kiracıların yönetici olma hakkı olduğu yönünde yapılan taraflı, yanıltıcı ve mesnetsiz haberlerin takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Toki konutları sosyal konutlardır. Dolayısıyla bu konutlar kiraya verilemez. Kiracıların oturduğunu söylemek hele birde yönetime girmek istediklerini söylemek abesle iştigaldir. Hiçbir sitede kiracıların karar mekanizmasında olmaları mümkün değildir. Asıl olan kat malikidir. Bizim seçilmememiz için her türlü dalavereye başvuranlar gerekli cevabı zannediyorum aldı. Biz bundan sonrasına bakıyoruz. Bizim seçilmemizi de hazmedemeyenlere, hazımsızlık çekenlere Aile Hekimlerine görünmelerini tavsiye ediyoruz.”dedi.

 

Yeni göreve gelen ve aşağıda isimleri yazılı olan Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri 2 yıl görev yapacak.

 

SİTE ÜST YÖNETİMİ

 

Site Yönetim Kurulu Başkanı

Hasan ÜNVER

 

Başkan Yardımcısı

Yusuf KAYNAR

 

Genel Muhasip

Müntaze YENİAYDIN

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Yunus ŞEN

 

Denetleme Kurulu Başkanı

Şerafettin KARATAŞ

 

Başkan Yardımcısı

Ercan ÖZKAYA

 

Denetleme Kurulu Üyesi

Ahmet ULUS

 

Denetleme Kurulu Yedek Üyesi

İbrahim HIZARCIOĞLU

 

1.Blok Yöneticisi : İsa MADEN

1.Blok Deneticisi : Ramazan AKBAŞ

 

2.Blok Yöneticisi : Müntaze YENİAYDIN

2.Blok Deneticisi : Musa ERİK

 

3.Blok Yöneticisi : Ahmet ULUS

3.Blok Deneticisi : Mustafa TARLABAŞI

 

4.Blok Yöneticisi : Yusuf KAYNAR

4.Blok Deneticisi : Ercan ÖZKAYA

 

5.Blok Yöneticisi : İbrahim HIZARCIOĞLU

5.Blok Deneticisi : Şerafettin KARATAŞ

 

6.Blok Yöneticisi : Hasan ÜNVER

6.Blok Deneticisi : Ahmet HIZARCIOĞLU

 

C Blok Yöneticisi : Yunus ŞEN

C Blok Deneticisi : Bülent EKEMEN

  

YORUMLAR

MEASLAN
Mehmet Emin ASLAN-SEÇİLEN TOKİ YÖNETİMİNİ KUTLUYORUM-Eskipazar''da birlikte yaşam kültürünün en yoğun yaşandığı TOKİ Konutlarında birtakım ilk lerde yaşanıyor. Eskipazar TOKİ''nin daha kuruluş aşamasında üyeler komisyon kurararak örgütlendiler ve haklarına sahip çıktılar. TOKİ evlerinde bir yuva sahibi olabilmek için mücadele verdiler.Öncelikle Yer meselesinde ortaya çıkan sorunların giderilmesinde Ankara''da TOKİ idaresi ile doğrudan temasa geçerek başarı sağladılar.İnşaat tamamlandı ancak sorunlar yine bitmedi.Bu kez de Projede taahhüt edilen konut alanlarında 15 m2 eksik imalat sorunu ile uğraşdılar, mahkemelik oldular,haklarını arıyorlar. Mahkemeden haklı oldukları yönünde olumlu gelişmeler sağlandı.Haklarını yedirmeyecekler bu görünüyor.Bu mücadelenin içinde olan ekip ağırlıklı olarak Yönetimde yer aldı,şimdi de ikinci kez yola devam vizesi almışlar.Eskipazar''da bu gelişmeleri Demokratik hak arama mücadelesinin en güzel örnekleri olarak görüyorum.Bunu sağlayanları tebrik ediyorum.. .Bir kez daha tezimiz haklı çıktı ..ve ESKİPAZAR HALKI KENDİNE DEĞER VERENE SAHİP ÇIKIYOR..

    Haber Kaynak- www.Eskipazar.TV

Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret115116
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414