TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA 2012-29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

           

ESKİPAZAR'DA 29 EKİM2012 CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI.  

 

         Eskipazar'da 29 Ekim 2012 Cumhuriyet Bayramı Kutlandı.Kutlama etkinlikleri Eskipazar 60.Yıl Vali Nafiz Kayalı İlköğretim Okulu bahçesinde yapıldı.İlçe Kaymakam'ı Sayın Abdullah Kadıoğlu,Belediye Başkan vekili İdris Örenbaşı,İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üstğm Serkan Acar tarafından öğrencilerin ve protokol'un bayramlarını kutladılar.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İlçe Kaymakamı Sayın Abdullah Kadıoğlu günün önemini konu alan bir konuşma yaptı.

            Öğrenciler  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili çok güzel Türk gençliğine yakışır bir heyecan ve coşku ile şiirlerini okudular.Orada bulunanları gelecekten umutlu aynı zamanda da mutlu ettiler.Etkinliklerde halk oyunlarımızda vardı bir grup öğrencilerin güzel bir şekilde sergiledikler oyunlar dolayısı ile seyredenlerin beğenisini kazandılar.

         29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  ile ilgili düzenlenen değişik yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

                                     Eskipazar'da

          CUMHURİYET BAYRAMININ 89. YILI KUTLAMA PROGRAMI.nın

           görev dağılım maddelerinin bazı bölümlerinde şöyle diyor.

        1.

        2.Tören alanı  ile bütün işyerlerinin bayraklarla süslenmesinin sağlanması

        3.Halkın bayrama katılımının sağlanması için gerekli duyuruların yapılması.

                        Burada İlçe Kaymakam'ımız Sayın Abdullah Kadıoğlu'na 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  ile ilgili yapmış olduğu konuşmalarından dolayı şahsım ve Eskipazar'lı hemşerilerim adına teşekkürlerimi arz ederim.

          Eskipazar'daki Okullarımızın değerli öğretmenlerine bizim çocuklarımız  geleceğin teminatı olan öğrencilerinizine sizlerin emek ve birikimlerinizle vermiş olduğunuz milli şuurun dışa vurumunu orada görmekten mutluluk duymaktayım bu vesile ile sizleri takdirle karşılarken saygılarımıda arz etmekteyim.

          Yukarıdaki görev bölümündeki iki maddeyi yerine getirmeyenlerede  üzüntülerimi belirtmek isterim. 

           A-  Milli bir bayram olan Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile tören alanı ve iş yerleri bayraklarla süslendimi? Bunu kimlerin yapmasının gerekli olduğu programda yazdığı halde halk istenilen görüntüyü göremedi. Oysa bir hafta öncesi yapılan bir etkinlikte iki sıra halinde toplam 77 Türk bayrağı vardı.  Orası ne bir Okul bahçesi nede  bir milli bayram etkinliğinin yapılacağı bir meydandı. Orası bir kapalı pazar  yeri idi. Aynı çaba  Türk'ün Milli bir Bayramı olan Cumhuriyet Bayramında gösterilmedi.      

           B-Halkın bayrama katılımının sağlanması için gerekli duyuruların yapılması.

      Gibi açıklama bayram kutlama programında var iken bu açıklamaya uygun bir şekilde davranış ve hassasiyet gösterildimi? Bir hafta önce Eskipazar'a  iki ses sanatçısı gelecek diye günlerce Eskipazar halkını bıktırırcasına sayısı belirsiz  anoslar yapılırken Milli  bir bayramla ilgili  hopörlerden kaç anos yapılmıştır.?

        İlçenin Bayraklarla donatılması ve halkın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına katılımının sağlanması için  bir hafta önce yapılan  başka bir etkinlik için gösterilen çabanın aynısı gösterildimi acaba KRITER nedir?    

        İlçe  Merkezinin iki caddesi üzerindeki Türk Bayraklarının azlığını Milli bir bayram olan  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı  için yetersiz gördüğüm için üzgünüm. Eskipazar halkının kanaati de bu yönde olduğunu düşünüyorum.

           MİTHATUYANİKESKİPAZAR78 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret115115
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76495.7880
Euro6.41576.4414