TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

KARABÜK AKP İL GENEL MECLİS ÜYELERİ ESKİPAZAR'DA BULUŞTU

2012-10-06     00:34:26      

 • İl Genel Meclisi Üyeleri Eskipazar’da Buluştu‏

 •  | 03.10.2012
  Ek
    Eskipazar Belediyesi Basın Halk ve İlişkiler     eskipazarbasin@hotmail.com

  Kişilere ekle
  Kime: sema.ada@hotmail.com, trthaber.hasan@gmail.com, tuncay atay, Yasin ERDEM, nazan yılmaz, ahmet özler, bulent diktepe, kanal 78, batı karadeniz ekspres gazetesi, Bölgenin Sesi Gazetesi, bolgeninsesigazetesi@gmail.com, Karabük Gündem, karabuk postasi, info@karabukhaber.com.tr, karabukunsesi gazetesi, info@yorum78.com, İSMAİL AKCA, mithatuyanik-78@hotmail.com, reji78.com DHA, safranboluekspres@gmail.com, nurettin acar, Semih Gulen
  Kimden:Eskipazar Belediyesi Basın Halk ve İlişkiler (eskipazarbasin@hotmail.com)
  Gönderme tarihi:03 Ekim 2012 Çarşamba 19:20:54
  Kime: sema.ada@hotmail.com (sema.ada@hotmail.com); trthaber.hasan@gmail.com (trthaber.hasan@gmail.com); tuncay atay (tuncay_atay@hotmail.com); Yasin ERDEM (yasin_erdem78@hotmail.com); nazan yılmaz (nazanyilmaz75@hotmail.com); ahmet özler (ahmedozler@hotmail.com); bulent diktepe (bulentdiktepe@hotmail.com); kanal 78 (kanal.78@hotmail.com); batı karadeniz ekspres gazetesi (bke78@hotmail.com); Bölgenin Sesi Gazetesi (bolgenin.sesi@hotmail.com); bolgeninsesigazetesi@gmail.com (bolgeninsesigazetesi@gmail.com); Karabük Gündem (karabukgundem@hotmail.com); karabuk postasi (karabukpostasi@hotmail.com); info@karabukhaber.com.tr (info@karabukhaber.com.tr); karabukunsesi gazetesi (karabukunsesi_78@hotmail.com); info@yorum78.com (info@yorum78.com); İSMAİL AKCA (i.akca_haber@hotmail.com); mithatuyanik-78@hotmail.com (mithatuyanik-78@hotmail.com); reji78.com DHA (reji@reji78.com); safranboluekspres@gmail.com (safranboluekspres@gmail.com); nurettin acar (n-acar@hotmail.com); Semih Gulen (semihgulen78@hotmail.com)

  İl Genel Meclisi Üyeleri Eskipazar’da Buluştu  Ak partili meclis üyeleri Eskipazar kent ormanında toplandı.  Ak parti il genel meclisi grup toplantısı kent ormanında yapıldı. Toplantıya Ak partili il genel meclisi üyelerinin yanı sıra Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar, İl genel Meclisi Başkanı Hüsnü Özcan, Ak Parti Eskipazar İlçe Başkanı Rıfat Yaman, Belediye Başkanımız Dursun Baş ve il genel meclis üyeleri Musa Şerefli ve İsmet Alıcı katıldı.

  Eskipazar kent ormanında düzenlenen kahvaltılı grup toplantısında Eskipazar’da yapılan hizmetler, devam eden çalışmalar ve yapılması planlanan projeler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

  Kahvaltı sonrası Eskipazar’daki çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Dursun Baş ilçe girişinde kötü görüntü sergileyen il özel idaresine ait olan sinema salonunu ısrarla istediklerini ve belirlenmeyen sebeplerden dolayı belediyeye verilmediğini söyledi. Bu konunun görüşmesini ve gerekli girişimlerin yapılması konusunda yardım isteyen Başkan Baş, Hadrianauopolis antik kentinin açık hava müzesi haline dönüştürülmesi konusunun da bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

  Başkan; Eski sinema binasının belediye verilmesini istedi.

  Başkan Baş “ Eskipazar’ın belediyecilik anlamında hiçbir sorunu kalmadı. Aklınıza ne geliyorsa, elli yıldır özlenen her şey gerçekleşiyor. Tabi ki bunları il başkanımızın ilçe başkanımızın, meclis başkanımızın, milletvekilleri ve bakanlarımızın güç ve gayretleriyle yaptık. Ben hepinizden dua istiyorum. Allah bizim bu istikamet üzere gayretimizi ve niyetimizi bozmasın. Bizler teşkilatımızla uyumlu bir şekilde hizmete devam ediyoruz. Eskipazar Belediyesi sizin ak yüzünüze leke getirecek bir davranış üzere olmamıştır.  “ dedi.Hadrianapolis antik kentinin açık hava müzesi halinde açılması ile ilgili tüm projelerini oraya göre ayarladıklarını ifade eden Başkan Baş “ Hadrinapolisin inanç turizmine açılması konusunda belediye olarak projelerimizi ona göre ayarlamıştık. Kültür parkımız açılmadan Hadrianapolis açılmış olması lazımdı. Eksi sinema binasının verilmiş olması lazımdı. Oraya bir kent müzesi kurup gelen turistleri orada indirip tarihte kültür de sanatta Eskipazar nereden gelmiş onları göstermek inanç turizmini oradan başlatmak istiyorduk. Hadrianapolis bizim elimizi kolumuzu bağladı. Bizim beklediğimiz Hadrianapolisin kısa zaman içerisinde turizme kazandırılmasıdır. Eski sinema binasının il özel idare tarafından belediyeye neden verilmediğini çözebilmiş değilim. Ya bizim talebimiz sakat yada başka bir şey. Ama bizim talebimiz sakatsa neden çıkıp birisi demiyor ki başkan bu şehir açısından uygun değil, biz buna da varız. Eskipazar’ımız Karabük’ü sunabilecek kadar, ön olabilecek kadar ciddi potansiyele sahip. “ dedi.

  Ak parti il başkanı ve ak partili meclis üyeleri ilçeyi gezdiklerini ve çalışmaları yerinde gördüklerini söyleyerek, Belediye Başkanı Dursun Baş’ı çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılar dilediler. 

         KARABÜK  AKP İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ  ESKİPAZAR'DA BULUŞTU.  NE GÜZEL BİR  OLAY.

        Eskipazar'la ilgili  sorunlar ve çalışmalar elbette dile getirilmiştir. Yukarıda resmi görülen eski hükümet konağı (sinama binası)  Eskipazar'ın ilçe merkezine  ilk giriş yapan  resmi ve  resmi olmayan her kişiyi  mahsun mahsun  bakarcasına benim halim ne olacak dercesine selamlayan bir  garib  bina oradan geçenleri elbette üzmekte  ve  model kent denen Eskipazar'a hiçte yakışmamaktadır.Sayın Başkan Baş'ın adı geçen binayı belediye hizmetleri için istediği açıklanmaktadır. Şimdiye kadar istenilirse bu sorun  çözülebilir ve aynı bina değişik bir şekilde hizmete açılabilirdi.Şu ana kadar mümkün olmadı  yukarıda  resmi görülen  adı tarihi kule  denilen yapının eski hükümet binasından öncelikli olması ayrı bir konu  ve o kuleye konulan  4 adet saatin açılışı yapılan  09 Eylül 2012 tarihinden beri birbirleri ile uyum içinde çalışmadıkları görülmektedir.Ancak  4 adet  saat yalnız günde birer defa zamanı doğru göstermektedirler. O saatlerin çalışmasından değil  vaktin o zamana gelmesi ile ilgili  olmaktadır. Bizlerin bilemediği bir mali külfet ile  yapılabilen  kule  hiç bir gereksinime katkı sağlamamış duruma düşmekte  ve değişik yorumlarada sebeb olmaktadır. Onun içindir ki  en kısa zamanda düzeltilmesi arzumuz ve dileğimizdir. 

                 MİTHATUYANİKESKİPAZAR78

   


  Yorumlar - Yorum Yaz
  Aktif Ziyaretçi1
  Bugün Toplam33
  Toplam Ziyaret115211
  Hava Durumu
  Takvim
  Döviz Bilgileri
  AlışSatış
  Dolar5.82625.8496
  Euro6.49246.5184