TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA RAMAZAN. 2012

     ESKİPAZAR'DA  ONBİR AYIN SULTANI  RAMAZANI KARŞILAMA ETKİNLİKLERİ."Mithat UYANIK"  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012 yılı Ramazan-ı Şerif ayı Eskipazarda yapılacak özel etkinliklerle anlam kazanacak.

      Proğram İçeriği ve Davetiye  İçin Tıklayınız : 

 http://www.eskipazarmuftulugu.gov.tr/FileUpload/ds27353/File/ramazan_a...jpg

  Eskipazar Kaymakamlığımız , Belediye Başkanlığımız ve Müftülüğümüzün ortak gayretleri ile planlanan etkinliklerle eski Ramazanlarımızı  yadedecek , geleneksel orta oyunlarımız ve Tasavvuf Musiki Koromuzla göz ve gönül dünyamızı doyuracağız.

        (Yukarıdaki Resim ve haber yazı Eskipazar İlçe Müftülük sitesi kaynağıdır.)Mithat UYANIK.

     Eskipazar'da ilk defa onbir ayın sultanı Ramazanı  karşılama etkinlikleri bir hafta önce cuma günü merkezi sistemle Eskipazar Yusufbey  Cami'inden duyuruldu.Aynı zamanda Eskipazar belediyesi hopörlerinden  değişik günlerde de defalarca halka anos yapıldı. Eskipazar halkıda  böyle bir insan ruhunda manevi bir iklim yaşatacak etkinliğe duyarsız kalamazdı.Öncelikle bayanların  küçük çocuğunun ya elinden tutarak veya kucağında  taşıyarak  19 Temmuz 2012  perşembe günü  saat 19.30 da başlayacak denmesine  rağmen Eskipazarlılar  bay ve bayanlar genç,ihtiyar saat 19.00 da ordaydı. Sayın İlçe Kaymakamımız'ın Eskipazar dışında  olduğu  bilinmekteydi. Eskipazar İlçe Müftümüz de etkinliğin yapılacağı  alanda bulunmasına ve gösteri yapacak  olan görevlilerinde orada hazır olmasına rağmen  etkinliğe bir türlü  açıklanan  saat'te başlanamadı. Ve neden? nedenini  orada bulunan  duyarlı  Eskipazar'lı hemşerilerimiz  biliyor neden saatlerce bekletildiğini sonradan anladılar ve gördüler. 

          Etkinlik yapılacak alana  çocukları ile mahallelerden  gelerek bekleşen  bayanlarımız  akşam vakti  evlerine yapılacak etkinliği bırakıp gidemedikleri nedeni ile  akşam  namazlarını  ne zaman eda ettiklerini  bu programın uzatılmasına sebeb olanlar  huzurlumudur acaba halkın kendileri hakkında zihinlerde ne  kanaatler oluşturduklarını  onlarda düşünüyorlarmı biliyorlarmı  acaba?

          Akşam namazından  sonraya kadar  etkinliğin başlamasına  engel  olanlar orada bekletilen bekleştirilen değerli  hemşerilerimizden bir  özür ve haklarının helal etmelerini isteme  gibi  bir düşünce  taşınmaktamıdırlar acaba. Yapılan etkinlik elbette  güzeldi gösteriler de görev alanları  kişilere milli ve manevi heyacan   aktaran  mehtaranı ayrıca kutluyorum.Bir başka  değelendirme ise etkinlik değil  sanki birilerinin hazırlamış olduğu  özel  mitingi gibi   çaba ve görüntülerle beraber söylemler onu  çağrıştırılıyordu. Bununda bilinmesi ve en kutsal  olanımıza da  herkesin daha çok  dikkatli  olunması ve manevi konuları herkesten  daha çok bilenler daha çok hassas olması   gerekenler  adına üzüntü duyuyorum.   Bu yapılan etkinliğin inşallah hayırlara vesile olması ve bir daha ki  gelecek yıl  böyle   manevi ağırlıklı  etkinlikleri  yalnızca İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ  TARAFINDAN  KENDİ KURUMU  ADINA YAPILMASI  DİLEK VE TEMENNİSİ İLE.

                   MİTHATUYANİKESKİPAZA78

                          


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret114369
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.83765.8610
Euro6.43596.4617