TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

İMAM

 


ÇAYYOLU Haberleri

<<< Geri Dön

İmam, Atatürk rozetli öğretmeni Cuma namazına sokmadı

Ordu'nun merkeze bağlı Akkise Köyü'nde oturan emekli öğretmen 57 yaşındaki Yalçın Kılıçkaya, cami imamı Fazlı Şahin'in karşı çıkmasına karşın camiye yakasında Atatürk rozetiyle gitti, ama imam öğretmeni Cuma namazına sokmadı.

Ordu'nun  merkeze bağlı Akkise Köyü'nde yaşayan ve 28 yıllık öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan Yalçın Kılıçkaya, gittiği Akkise Köyü Merkez Camisine gidince karşılaştığı imam Fazlı Şahin'in kendisini durdurduğunu söyledi. Kılıçkaya, şunları anlattı:

"İmam, 'Atatürk rozetini çıkart, namazın kabul olmaz. Çıkarmazsan, cemaatin namazı da lekelenir, onlarınki de kabul olmaz' dedi. Kendisine 'Ben sonra çıkartırım' dedim. Kendisi çıkartmak için hareket etti. Bunun üzerine rozeti çıkarttım cebime koydum, namazımı kıldım."

Bu olayın ardından köydeki gençlerin imam Fazlı Şahin'e tepki gösterdiğini söyleyen Yalçın Kılıçkaya, "İmam bir hafta sonra özür diledi, tekrar ben de Atatürk rozetiyle girdim camiye. Bugüne kadar geçen 4 ay içerisinde de rozetle camiye gidiyorum" dedi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Ordu Valiliği İl Müftülüğü, iddianın duyulması üzerine geçen hafta soruşturma açılması talimatını verdi. Akkise Köyü Merkez cami İmamı Fazlı Şahin konuyla ilgili soruları cevapsız bıraktı. Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu ise, "Olayı öğrendikten sonra valilikten soruşturma oluru aldık. Şu anda soruşturma yapılıyor. Hem görevli imam arkadaşımızı, hem de köydeki cemaatin bilgisine başvuruluyor. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından detaylı olarak bilgiyi verebilirim" dedi.

 

Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret126393
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33937.3688
Euro8.66508.6997