TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR DA İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI.

     ESKİPAZAR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN 2012 YILI KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLAMALARI MÜNASEBETİYLE ESKİPAZAR İLKÖĞRETİM OKULLARI ARASI DÜZENLENEN "PEYGAMBERİM" KİTABI BİLGİ  YARIŞMASI ÇOK PROGRAMLI  LİSE SALONUNDA YAPILMIŞTIR.

     

Yapılan yarışmada komisyon başkanı olarak İlçe Müftüsü Mahmut ARCAKLIOĞLU ve Komisyon üyesi olarak da  Müftülük Şefi Yakup  UZUN ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğrt. Hüseyin AKKAYA bulunmuştur.

        Yarışmayı Slayt gösterimli dört şıklı 20 soruyu sorup ve cevaplarını isteyen  ve yöneten  İmamhatip  Bayram AYDIN'dı. Yarışmaya katılan Okullar İse  60.Yıl Vali Nafiz KAYALI  İlköğretim Okulu,katılımcı Öğrenciler Abdullah KÜSKÜLÜ,Özge Nur ARSLAN,Sibel AYDEMİR. Şehit Cafer DEMİRHAN İlköğretim Okulu.(İstasyon)Katılımcı Öğrenciler Ayşenur ÖZIŞIK, Tuğçe YASLIKAYA, Kübra  TABAK. Şehit İsa EKEN İlköğretim Okulu (Mermer) Katılımcı Öğrenciler  Ayşenur ENİŞER, Gamze MÜLAYIM, Seda Nur ŞEREFAL,Şehit Faik BAŞKAYA İlköğretim Okulu.(Üçevler)Katılımcı Öğrenciler  Ali TABAK, Yasin ÖNDER YÖRÜK, Tunahan ÖZÇELİK. Gazi İlköğretim Okulu. (Hamamlı) Katılımcı Öğrenciler  Betül KISINMA, Muharrem TOKAT, Selma ÇIKMAZ. Katılan Okullarımız ve Öğrencilerdi  her grubun okullarından kendilerine tezahurat yapan öğrenci arkadaşlarıda vardı.Yapılan yarışmada  60.Yıl Vali Nafiz KAYALI İlköğretim Okulu birinciliği alırken  Şehit İsa EKEN İlköğretim Okulu ve Şehit Faik BAŞKAYA İlköğretim Okullarının İkincilik yarışmaları  ayrı bir heyecanlı geçti.Üçüncülük ise Şehit Cafer DEMİRHAN İlköğretim  Okulu ve Gazi İlköğretim  Okullarının  oldu. Yarışma sonrası İlçe Müftülüğü  tarafından her okula birer koli hediye kitap seti ve yarışmacı öğrencilerin herbirine kitap ve kırtasiye setinin yanında Teşekkür belgeleri  ile beraber birerde gül taktimi yapıldı.Yarışmaya katılan öğrencilerin  Öğretmenlerine ve Müdürlerine de  gül taktiminde bulunuldu. 

              Bu öğrenciler bizim çocuklarımız  Müslüman Türk evlatları  yaşları küçükte  olsa  manevi yönden kendilerinin bilgi dağarcığını doldurmuşlar veya doldurulmuşlar çok güzel bir gelişme  ve hepsininde başarılı  olmaları elbette  manevi yönden bizleride  mutlu etti. Böyle bir yarışmayı hazırlayan İlçe Müftülüğümüze  ve  öğrencilerine emek  vererek hazırlayan değerli  öğretmenlerimizle  sevgili  öğrencilerimize teşekkür  ederken  geleceğimizin teminatı genç  yavrularımıza  yüce Allahtan  başarılarının  devamını dilerim.

            Eskipazar Sevdalısıyım diyenler manen bu başarılı  öğrencilere yardımcı  olamıyorlarsa  maddi olarak  destek vermeli  tahsil yapabilmelerine  ülkemizin ve  Eskipazar'ımızın  geleceği için kolaylık  sağlamalıdır diye her birimiz kişisel olarak düşünmek zorundayız.

              mithatuyanikeskipazar78

                    19 Nisan 2012 -Perşembe 

 

 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret143312
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138