TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULUNU VE M.AKİFİ ANMA.

 

  Eskipazar'da İstiklal Marşı'nın Kabul Edilişinin 91.Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma.

       Sunucu.Huriye Tuğba MADEN

   

            Sunucu. Muhsin  AYDOĞMUŞ

    Konuşmacı.Öğretmen  Ayşe COŞKUN

       Bayraksız olamam Şiir'ini okuyan Şehit Cafer Demirhan İlköğretim Okulu Öğrencisi. Gülcan  KISILMA

     

           Tiyatro.Şehit Cafer Demirhan İlköğretim Okulu  1.A.Sınıfı Öğrencileri tarafından oynandı.

       Canan TUNÇ, Ayşe OVA, Yaren ÜNLÜ,        Nuri ÖZKAN, Abdullah MADEN.

    Orotoryo-İstiklal Marşı Okuma.

     Şehit Cafer DEMİRHAN İlköğretim Okul'u

Öğrencileri. Beyza Nur KARASU,Yasin YEŞİLOĞLU,Sevda Nur MANGALTEPE,Yıldıray  ÖZTAŞ, Zahit OKSAL,Beyza N.YARKENT,Kübra TABAK,Fatma Gizem YASLIKAYA, Vildan  DEMİRTOP.

.

    İstiklal Marşının 10 kıtasını da güzel bir şekilde okuyan. Eskipazar 60.Yıl Vali Nafiz Kayalı İlköğretim Okul'u Öğrencisi  Elif  VARDAR.

    Salonda yaptıkları konuşmalar ve Karabük İli'mizde  yapılan yarışmalarda derece alan Öğrencilerden Seda HASDEMİR,Nuh ÖTÜNÇ   Eskipazar Kaymaka'mı Sayın  Eren ARSLAN'dan hediyelerini  aldıkları bir fotoraf karesi.

         Öğrenciler İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Serkan ACAR'dan hediyelerini alırken.

 12.Mart 2012 pazar günü Eskipazar Halk Eğitim Tolantı Salonunda Saat.10'00  başladı.İstiklal Marşı'nın TBMM  tarafından  kabul  edilişinin  91. Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma programı  yapıldı. 

         Sunucu öğrenci Huriye Tuğba MADEN ve Muhsin AYDOĞMUŞ  bulunurken. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Sunucu Öğrencilerin günün  önemine  değinen karşılıklı konuşmalarının ardından  konuşmacı olarak  Öğretmen Ayşe COŞKUN  İstiklal Marşımızın Şairi Merhum Mehmet Akif ERSOY'u anlattı. Salon da Slayt gösterileri ile Milli Şairimiz  tekrar anlatıldı. Cafer Demirhan İlköğretim Okulu  öğrencisi Gülcan KISILMA Bayraksız olamam şiir'ini okudu. Yine aynı okul dan 1. A.Sınıfı öğrencilerinden Canan TUNÇ, Ayşe OVA, YAREN ÜNNÜ, Nuri ÖZKAN, Abdullah MADEN  tiyatro oyunu sergilediler. Aynı okulun bir başka öğrencileri olan  Beyza Nur KARASU,Yasin YEŞİLOĞLU, Sevde Nur MANGALTEPE, Yıldıray ÖZTAŞ, Zahit OKSAL, Beyza N. YARKENT, Kubra TABAK,Fatma Gizem YASLIKAYA, Vildan DEMİRTOP    Orotoryo ile İstiklal Maşımızı okudular. Programda Protokol ve davetli misafirlerle beraber bir kısım öğrenci ve bazı veliler vardı. Günün önemni belirten konular hakkında değerli öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı olacak genç öğrenci yavrularımızı  fevkalade hazırlamışlar kendilerine ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

      Milli konuları arz edecek böyle bir günlerde kişilerin   DAR salonlarda  değil  halkında iştirakini sağlamak için titiz davranıp çaba gösterilmesiyle beraber geniş salonlar doldurularak anlatımlar yapılması herkesi mutlu eder.Ülke için Milletimiz için milli birlik ve beraberlik heyacanı ile gönüllerin dolması için gerekli olduğuna inanmaktayım.

     Milli şairimiz Allah bu Millete bir daha milli marş yazdırmak nasip etmesin demiştir. Bizimde dileğimiz aynı yöndedir.Mekânı cennet olsun ve nur içinde yatsın. 

    

mithatuyanikeskipazar78

                      12.03.2012

     

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret143318
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138