TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

KIŞIN ORTASINDA KÖMÜRSÜZ KALDILAR.

  Kışın Ortasında Kömürsüz Kaldık


19  Ocak  2012  Perşembe
Eskipazar Belediyesinden norm kadro fazlalığı nedeniyle diğer kurumlara gönderilen 21 kişiye belediyenin yakıt alacaklarını ... 

Eskipazar Belediyesinden norm kadro fazlalığı nedeniyle diğer kurumlara gönderilen 21 kişiye belediyenin yakıt alacaklarını vermediği iddia edildi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Alaattin KISAR: “Bizler belediyede yıllarca hizmet verdikten sonra başka kurumlara nakledildik. Hakettiğimiz kömür alacaklarımız verilmedi. Defalarca belediye ile görüştük hala da görüşüyoruz. “Falanca yerden yazı gelmedi, Filanca yerden karar çıkmadı “ denilerek bugüne kadar oyaladılar. Ancak kara kış bastırdı. Evinde bir torba bile kömürü olmayan arkadaşlarımız var. Çoluk çocuğuyla soğuktan donan arkadaşlarımız varken, yakacak hakkımızı vermeyenler sıcacık evlerinde nasıl oturabiliyorlar. Hakmı bu adaletmi bu. Yetkilileri sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyorum. İstenildiği taktirde bir gün içinde bu meselenin halledilebileceğini hepimiz biliyoruz. Belediyede kalan diğer arkadaşlarımıza kömür alacakları verildiğine göre bizlere de bir an önce haklarımızın verilmesini bekliyoruz."Dedi.

 

 

  

            Yukarıdaki yazı ve resim kaynağı

                            Eskipazartv

         

     ESKİPAZAR'DA  KARA KIŞTAN GÖRÜNTÜ  VE HAYAT DEVAM EDİYOR.

        

 

 

 

        Eskipazar Belediyesinde çalışırken kadro fazlalığı nedeni ile bir başka kuruma gönderilen işçiler  Eskipazar belediyesinden daha önceleri hak ettikleri  yakacak ihtiyaçları olarak belirtilen kışlık kömürlerinin başka kuruma gönderilmeri dolayısı ile  şu ana kadar alamadıkları gibi şimdik ise başka bir kurumda olmaları nedeni ile bürokratik engeller yüzünden halen  yazışmaların devam etmesi gerekçesi ile  ihtiyaçları olan kömürlerini alamadıkları belirtilmektedir.Türkiye genelinde kış şartları yazılı ve görsel basının sürekli açıklamalarına rağmen  bizlerin sesi duyulmuyor bizler çoluk çocuğumuzla yaşamaktayız bu kışın ortasında haklı olan talebimize karşı ilgililerden yakın ilgi beklemektedirler .Sosyal devlet'te devamlılık bilinci  olduğu kanaatini taşıyan mağdurlar  bu kış ortasında kendilerine en yakın zaman da maduriyetlerinin giderilmesi için bir çözüm ve ilgi bekliyorlar.

Bizlerin dileğide aynı yöndedir.

              Mithat  UYANIK-Eskipazar

 

Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret143314
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138