TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR NAFİZ KAYALI İLKÖĞRETİM OKULU BRTV DEKİ YARIŞMADA BİRİNCİ OLDU

    ESKİPAZAR 60.YIL NAFİZ KAYALI İLKÖĞRETİM OKULU KARABÜK BRTV DE YAPILAN BİLGİ YARIŞMASINDA BİRİNCİ OLDU.

 

 

28 Aralık 2011 çarşamba günü Karabük BRTV   televizyonunda okullar arası bilgi yarışmasına Eskipazar'ımızı temsilen 60.Yıl Vali Nafiz Kayalı İlköğretim Okulu Öğrencileri de katılmışlardır.Diğer  okullardan  da Yenice Şirinköy İlköğretim Okul'u  ve Karabük merkez den (Eski adıyla Esentepe)şimdi ise Eskipazar'lı bir şehit olan- Şendoğan Topçu İlköğretim Okulu öğrencileri ile yarışmışlardır. Yapılan İlköğretim Okulları arası bilgi Yarışması  ön elemelerinde İlçeler arasında  birinci İl çapında  3.cü olan Eskipazar 60. Yıl Vali Nafız Kayalı İlköğretim Okulu 28 Aralık 2011 Çarşamba günü BRTV Televizyonu sütüdyolarında canlı yayınla yapılan  ve  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Beşler'in  ve sütüdyoda bulunan heyacanlı bir izleyici  karşısında  Çeyrek final Bilgi  Yarışmasında Eskipazar'lı öğrencilerimiz üstün başarı göstererek  yarı finale çıkmıştır. Yarışmanın son sorusunda ise puanlar

  Eskipazar 60.Yıl Vali Nafız Kayalı İlköğretim Okulu 140  puan

  Karabük Şehit Şendoğan Topçu İlköğretim Okulu  140

   Yenice Şirinköy İlköğretim Okulu 110 puan iken

     Son soruyuda cevaplayarak puanlarını  150 ye  yükselten bizim çocuklarımız Eskipazar'ın öğrencileri  Abdullah Küskülü, Esin Nihan Bozkurt, Beyza  Dana ve diğer öğrencilerimize  Eskipazar'ımızı temsillerinden ve başarılarından dolayı tebrik ederken onları başarıya götüren değerli öğretmenlerimize de teşekkürü bir borç biliyorum.

Yarı final Müsabakaları 13 Ocak 2012 den sonraki tarihlerde de devam edecektir.

      Yarışma sonunda Karabük'ümüzün duyarlı bir esnafı  öğrencilere çanta dağıtmışlardır. Eskipazar'lı bu günün küçükleri yarının büyükleri gurur ve onur duyacağımız ileri tarihlerin  iş adamı veya bürokrati veya  yöneticisi olacak bu bilgi birikimli değerli öğrencileri değerlendirecek  sevdam Eskipazar ve  Ülkem diyen Eskipazar'lılar yokmudur.  İlimiz Karabük'e yarışmaya katılmak  için ulaşım sıkıntısı çeken bu körpe değerlere bilgi birikimli öğrencilerimize ileri bir geleceği Eskipazar'ımız ve Ülkemiz için gereken ilgiyi kimlerin göstermesi ilgilenmesi gerekmektedir  acaba?Hangi kurumlar ve kuruluşlar destek vermesi daha olumlu olur daha önem taşır. Genç beyinlere Eskipazar'ımız ve Ülkemiz aynı zamanda geleceğimiz için hep beraber sahip çıkalım onlarada  cesaret,güven ve umut gelsin. 

        Mithat UYANIK- ESKİPAZAR   

 

 

  

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret143311
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138