TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ALPARSLAN TÜRKEŞ VE MEHMET IRMAK ANISINA

  

 AZİZ TÜRK MİLLETİ          1980 öncesi...

      Ülkemizde insanlar sağcı ve solcu olarak ikiye ayrılmak isteniyor.Koministler,bazan Atatürkçülüğü, bazen insan haklarını, bazen ezilen kesimin dertlerini  kendilerine kılıf  yapmak suretiyle saldırılarını her cephede ve her zeminde sürdürüyor. İnsanlar ölüyor,sakatlanıyor.

       MHP gür sesiyle o dönemde ortaya çıkıyor.Biz ne sağcıyız. Ne solcuyuz,Türk milliyetçisiyiz. Ancak halkın anladığı manada sağcı olabiliriz.Bu ülkeyi kamplara bölmeyin. Bize kulak verin. Bu kavga sağ-sol kavgası değil,bir dış saldırıdır.Demokratik rejimi ortadan kaldırmak, ülkeyi parçalamak istiyorlar) diyordu.O kara dönemde bazı kesimler buna kulak asmıyor, peşin bir şartlanmışlıkla MHP'yı karalıyordu.12 Eylül 1980..Türk ordusu MHP'nin yıllarca savunduğu fikirleri gerekçe yaparak yönetime el koyuyor.Ancak Kenan Evren  ve general arkadaşları milliyetçileri hedef alıyor. Cezaevindeyken Sayın Türkeş, Evren'e mektup yazıyor.((Milliyetçileri hedef alırsanız ülkenin milli bentlerini yıkar milli reflekslerini öldürürsünüz)) Evren bu çağrıyı anlamıyor.Yoluna devam ediyor.Şimdi 1993 yılındayız. Ülkenin bütünlüğü tehlikede.Her gün vatandaşlarımız ölüyor.Askerimiz,polisimiz şehit ediliyor. Türk-Kürt ayırımı yapılıyor. Sünni-Alevi çatışması körükleniyor.Laik-Antilaik tartışması alevlendiriliyor. Yani ülke bir kaç cepheden kamplaşmaya itiliyor.Yine insanlar ölüyor, sakatlanıyor, gözyaşı bitmiyor. Usul, eski usul:(Parçala-Birbirine vurdur, kırdır) Ve dünün,1980 öncesinin bütün melanetleri  şu veya bu kisve altında ülkemizi hedef almaya,ülkemizi karıştırmaya,bölmeye, parçalamaya devam ediyor.Peki, dün öcü gösterilen MHP şimdi ne yapıyor?

           MECLİSTE  MHP NE YAPIYOR?

 Dün,MHP'ye karşı insafsız  ve haksız mücadele edenlerin özür dilemesi gerekirken, böyle bir gerekliliği bile elinin tersiyle iten MHP ne diyor? 

((Türkiye'nin dışında Türkler var, bunlarla Türkiye ilgilenmelidir)) mücadelesini verirken,ayıplanan, suçlu görülen, cezaevlerine konan, turancı diye horlanan MHP Bugün herkesin Türk cumhuriyetleriyle ilgilenmesini, hatta az ilgilenildi  diye hükümete  ve bazı çevrelere yüklenilmesini sevinçle karşılarken, böbürlenmeyi bile doğru bulmayan vakarıyla MHP ne diyor?

       EVET  MHP ŞUNLARI SÖYLÜYOR:

       1-Biz geleceği 50 yıl öncesinden yakalanmasını  bilen bir siyasi kadroyuz. Geniş ufuklu ve gelişmeciyiz. Gelişmecilik savunduğumuz  9 Işık'ın bir maddesidir.Gelişmecilikle geleceği yakalayan biziz. Türkiye'yi,Türk dünyasını barış içerisinde çağlar üzerinden sıçratacak olan kadro  bizde var.

        2-Bölücülük yangınını  biz söndürürüz. Anarşiyi,asayişsizliği biz yok ederiz.Çünkü MHP'liler Türkiyenin, Büyük Türk milletinin  kara sevdalılarıdır.

        3- Türk dünyasının demokratik  bir ortamda barış içrisinde bağımsız yaşamasını biz temin ederiz.Türk birliğini biz kurarız.

        4- Ekonomik kalkınma ve gelişme Türk milletinin  müşterek fedakârlığı ile mümkün olabilir.Her kesimin eşit şekilde fedakârlık yapıp çok çalıştığı bir sistem bizi kalkındırabilir.Bu sistemin temel unsurları,Özel sektör,Devlet sektörü, ve Millet sektörüdür.Bu üç sektörün  uyum içerisinde uygun teşviklerle harekete geçirilmesi milletimizin tümünü hızlı bir çalışma  ve kalkınma seferberliğine sokacaktır.MHP bundan yanadır. 

         5-Devlet ekonomik bakımdan küçülmeli,ancak herşeyi kontrol edebilen bir yapıya kavuşturulmalı ve güçlenmelidir.Güçlü devlet yeni bir yapılanma ile ve imanlı, inançlı kadroların donatılmasıyla gerçekleşir.Bunu yapacak olan  MHP'dir.

          6- Ülkenin diğer bütün sorunları yeni bir ruhla, Türk-İslâm ülküsünün verdiği ateşle, güçle çözülebilir.Her sorun bu ülkenin, bu milletin karasevdalıları olan MHP ve ülkücü kadrolarla hallolabilir. Evet MHP böyle diyor ve kutsal yola vatandaşlarını çağırıyor.

        MHP dün TBMM'de ne yaptı? T.C.'nin 50. hükümetine güven oyu verdimi? Evet verdi. Çünkü MHP ülkesini seviyor,milletini seviyor ve MHP'nin varlığını her şey  için teminat sayıyor.Güvenoyu  vermemiz  bu hükümetin icratlarına ortak olmak demek değildir.Zaten bu hukuken  ve fiilen de mümkün değildir.

         MHP niçin güvenoyu verdi?        

         --Türkiye'de iktidar-muhalefet ilşkileri hep bir çıkmaz yol getirmiştir.İktidar,muhalefetin her dediğine hayır derken,Muhalefet  de iktidarın her yaptığına yanlış demiştir.İlkel bir demokratik anlayış  her dönemde hakim olmuş  ve bunun zararını  da ihtilal ve olağanüstü dönemlerde başta MHP'liler olmak üzere milletimiz çekmiştir.MHP yeni bir demokratik anlayış,doğru olan bir demokratik kültürün oluşması mücadelesi  vermektedir.Onun için bu bu hükümete bir şans, bir kredi vermek istemekte ve bu demokratik kültürün oluşmasını arzulamaktadır.--Türkiye bugün adı konmamış  sinsi bir savaşla karşı karşıyadır.Yetkililer ve hükümetler telaffuz etmekten imtina ediyorlarsa da gerçekten ülkemiz bugün bir savaş içerisindedir.Bunu anlamamak ülke meselelerini anlamamak demektir.Böyle bir dönemde güvenoyu alamamış yada az farkla güvenoyu almış bir hükümet varlığı yeni bir istikrarsız dönem demektir.

         8.Cumhurbaşkanı merhum Özal'ın aramızdan ayrılmasından sonra doğan boşluğu ve bu boşluk içerisinde Türkiye'nin iç ve dış meselelerindeki menfilikler dikkate alındığında yeni bir istikrarsız dönemin neleri doğuracağını belirtmekte zor değildir.Onun için MHP güvenoyu vermiştir.Ancak terörün önlenmes konusunda MHP'nin kanun teklifi  ve önerilerinin bu dönem de dikkate alınmasını talep ediyoruz.--Azerbaycan'da meydana  gelen son olaylar Türk dünyasının geleceği açısından çok menfi gelişmelerdir.Azerbaycan'da seçimle  başa gelenlerin tekrar yetki sahibi olması  ciddi çalışmalar gerektirmedir.MHP bu çalışmalara yardımcı olmak için hükümete güvenoyu vermekte ve Türkiye  ile Türk dünyasının kilit cumhuriyeti Azerbaycan'da tekrar demokrasinin hakim olmasında hükümetin gerekeni yapmasını beklemektedir. --Yeni bir sayfayı biz MHP olarak kabul ediyoruz. Biz MHP olarak zaten itişip, didişmeden, kördöğüşünden yana değiliz .Biz MHP olarak olağanüstü yönetimlerden ihtilallerden  de yana değiliz. SÜRE UZUN DEĞİL Her yeni sayfayı yeni bir umut olarak görmekteyiz.

      ANCAK BEKLEME SÜREMİZ  UZUN DEĞİLDİR.

      MHP bu ve buna benzer birçok sebepten dolayı bu hükümete  güvenoyu vermiştir.Ancak,MHP yeni bir muhalefet  anlayışıyla hükümeti adım adım izleyecektir.Uyaracaktır.Hükümet üyeleri üyeleri hakkında verilecek gensorularda çok hassas davranacaktır.Kadrolaşmalarda partizanca ve mezhep farklılığını öne alan bakanlara, yolsuzluklar içerisinde  görülenlere  asla taviz vermeyecektir,bunların bakanlıktan düşmeleri  için ne gerekirse yapılacaktır.

       Aziz Milletimiz

       Değerli dava arkadaşlarım.

       Türkiye'nin bugün her dönemden daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacı vardır.Ayrılık tohumları ekenlere karşı hassas olalım.Birlik,beraberlik, sabır, hoşgörü, sevgi ve kardeşlikten yana olalım. 

       Kutsal davamızı ileri götürmek için canla başla çalışalım.Allah yardımcımız olsun.Allah bütün Türkler'i korusun ve yüceltsin.

         MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

            YÜRÜTME KURULU  ADINA

                      GENEL  BAŞKAN

                 ALPARSLAN   TÜRKEŞ 

          Kaynak:Yukarıdaki bültende belirtilen"Not: 6/7/ 1993 tarihli Ortadoğu,Türkiye, ve Milliyet Gazetelerinde yayınlanmıştır." Denmektedir.

          Yukarıdaki bültenden önceki Tarihlerde ziyaretinde bulunduğun kanımca çok değerli bir insan bir ağbeyi bir baba bir devlet adamı ve aynı zamanda gerçek bir Türk milliyetçisi olan  genel başkan yardımcısı Mehmet IRMAK'ın  şahsıma evladım biz şuan siyaset değil vatan savunması yapıyoruz.Hükümetin sayı olarak bizim desteğimize ihtiyacı yok biz destek vererek daha da güçlendiriyoruz dediğini hiç unutamıyorum.Muhalefette olsalarda o zamanki hükümete o değerli  büyüklerimizin  destek vermelerini bugün daha iyi anlıyorum. Mekânları Cennet olsun.                                                  Mithat UYANIK-Eskipazar Karabük. 10.05.2010                   

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret143528
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.72949.7684
Euro11.320411.3657