TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

Eskipazar Kıran Mahallesinede yeni bir köprü yapılması düşünülmelimidir acaba?

        KIRANKÖY MAHALLESİNE NE  ZAMAN ACABA?

Başkan Baş, Köprü Yapmayı düşünüyoruz.

Tarih: 2011/10/6 15:19:45 (249 Okuma)

 


Başkan Baş, Köprü Yapmayı düşünüyoruz.

 

Mermer Mahallesinde Belediye tarafından Kadife Sokak ile, Nevzat Ayaz caddesini bir birine bağlayan köprü yapılması planlanıyor. 

 

Belediye Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kısık dere taşkın önleme projesi kapsamında yapımı devam eden çalışmalara istinaden Kadife Sokak ile Nevzat Ayaz caddesi üzerindeki Belediye dolmuşlarının son durağında ki yerleşim alanlarını bir birine bağlamak için köprü yapımı alt yapı çalışmalarımız sürmektedir.

 

 Belediye Başkanı Dursun Baş, Kısık dere mermer çayı üzerinde iki mahalleyi bir birine bağlamayı düşündükleri köprü projesi ile ilgili şu açıklamayı yaptı.

 

Başkan Baş,” Belediye olarak mensubu olmaktan gurur duyacakları, çağdaş örnek alınan bir ilçe yaratma çabası içinde olduklarını belirtti. Bu kapsamda Caddesiyle, Sokağıyla, Kültürüyle yeniden  inşa ettiğimiz ilçemizde ki çalışmalara yeni yeni çalışmalar yapmak için gece gündüz demeden yolumuza devam ediyoruz. Bu kapsamda Mermer Mahallesi Nevzat Ayaz Caddesi Belediye Dolmuşları son durağı ile kadife sokaktaki yerleşim alanlarını ikiye ayıran kısık dere (Mermer Çayı) üzerine bir köprü yapma düşüncesindeyiz. Bu köprü ile Belediye dolmuşlarımızın ring hattını da daha kolaylaştırmış olacağız. Kadife sokak ta evi bulunan vatandaşlarımız Karabük’ten gelirken bir- iki kilo metre yukarıdan dolaşarak evlerine ulaşmayacaklar. Bu köprü ile beraber yolları daha da kısalmış olacak. Aynı zamanda bu yerleşim yerinin iki yönlü girişi ve çıkışı olacak. Bu şekilde hem Nevzat Ayaz Caddesi hem Kadife Sokakta ki vatandaşlarımızın ulaşım sorunlarını gidermeye çalışacağız. Bu kapsamda Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince alt yapı çalışmaları sürdürülmektedir diye konuştu.

    Kaynak: http://www.eskipazar.bel.tr

  

           "Sayın Belediye Başkanımız yukarıdaki açıklamanızı okudum.Eskipazar'ımız için memnuniyet  vericidir    inşallah hayırlı olur bizim dileklerimiz de o yöndedir.Başkan  Baş," Belediye olarak mensubu olmaktan gurur duyacakları,Çağdaş örnek alınan bir  İlçe yaratma çabası içinde olduklarını belirtti." Denmektedir. Dileğinize mensubu bulunduğum  onur ve gurur duyduğum bir Eskipazar'lı olarak Eskipazar için katılıyorum.Şu an ise  24 saat'te Belediyenin   sözleşmeli taşımalı servislerinin günde beş defa üzerinden geçmekte olduğu aşağıda  görünen kıranköy mahallesi KÖPRÜ'SÜ İlimizin ve İlçemizin en ilkel bir  KÖPRÜ'SÜ  olarak görülmektedir.Her an gece ve gündüz üzerinden  geçmek zorunda kalan yaşlıların,çocukların ve özel araçların geçtiği aynı zaman da  Eskipazar Belediye'sinin çöp kamyon'unun geçmediği bu köprü'nün her an  bir sıkıntı yaratabileceği kanısı ile  Can ve Mal güvenliği bakımından önemli  olması gerektiği düşünülmektedir.Her hangi bir can ve mal felaketi yaşanmadan gerekli ilginin burayada  yapılması.Sayın Başkan ve diğer ilgisi olabileceklerden  konunun öneminin gereği  için beklenmektedir. Yapılacak hizmetlerden dolayı emeği geçeceklere şimdiden teşekkürlerimi  arz ederim."

             Mithat UYANIK-ESKİPAZAR

                            14.10.2011                                

                                                                

           

           Görülen bu köprü bu İlçeye yakışıyormu?

         

   Bu köprü Cumhuriyet Kenti İlimize yakışıyormu?

             

                         

                 

                 

                                       Mithat UYANIK-ESKİPAZAR 

                       14.10.2011

                       

 

 

 

   
  

       

                     

 

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret143528
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.72949.7684
Euro11.320411.3657