TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

KARABÜK'TE TÜRK EĞİTİM SEN ÖFKELİ.

Türk Eğitim-Sen öfkeli

 

 

» Gündem 

Türk Eğitim-Sen öfkeli

 28 Eylül 2011, 17:25  Emel KAPLAN

Türk Eğitim-Sen öfkeli

PKK tarafından öğretmenlerin kaçırılmasını değerlendiren Kurtoğlu, “görevinizi yapın” dedi.
  Diyarbakır’ın Lice İlçesi Baharlar Köyü ile Elazığ’ın Arıcak İlçesi Yoğunbilek Köyü’nde PKK’lı teröristler tarafından öğretmenlerin kaçırılması olayına Türk Eğitim-Sen Karabük Şubesi sert tepki gösterdi.

Şube Başkanı Turgut Kurtoğlu, “İktidar; öğretmenine sahip çıkamıyorsa ne işe yarayacaktır? Sayın Milli Eğitim Bakanı öğretmenlerin yaz tatilleriyle uğraşacağına kaçırılan öğretmenlerinin can güvenliği ile ilgili derhal açıklama yapmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti üç buçuk soysuza fırsat vermeyecek kadar güçlüdür. Devlet bu gücünü göstermeli ve öğretmenine, memuruna sahip çıkmalıdır. Kaçırılan yedi öğretmenimiz derhal bulunmalı. Bu menfur olayın tekrarlanmaması için her türlü güvenlik tedbiri alınmalıdır” dedi.

GÖREVİNİZİ YAPIN! Kurtoğlu açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi terörün kol gezdiği bölgemizde de kamu çalışanları Devletin kamu hizmetini vatandaşlarımıza ulaştırmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Sizin gibi koruma ordularıyla değil; gece gündüz demeden, vatandaşımızla bütünleşerek ve her türlü güvenlik riskini de göze alarak hizmet ediyorlar. Masa başında oturarak ahkam kesen zevatın, varlığından bile bihaber olduğu memleket köşelerinde öğretmenlerimiz başta olmak üzere bütün kamu çalışanları fedakarca hizmet ediyorlar. Peki sorumluluk sahibi olanlar ne yapıyor? Kocaman bir hiç! Yeter Artık! Gereğini yapın. Bölücü çeteye karşı en sert karşılığı verin. Bölücülere finansal, siyasal ve psikolojik destek veren ve sıfatı ne olursa olsun herkesi ve her kuruma karşı gereken tedbirleri alın.” 
 
 Kaynak: Karabük
        Batı Karadeniz Ekspres
 Günlük Siyasi Bağımsız Gazete.
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret143318
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138