TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA İFTARCILAR SOKAĞA ATILDI.

İftarcılar Sokağa Atıldı
1  Ağustos  2011  Pazartesi
ESKİPAZAR(A.A)-01.08.2011-Eskipazar Belediye Başkanı parkta iftar yapmak isteyen vatandaşlara izin vermeyince, 40-50 kişilik grup ...

Eskipazar Belediye Başkanı parkta iftar yapmak isteyen vatandaşlara izin vermeyince, 40-50 kişilik grup sokakta iftar yapmak zorunda kaldı.

 

Ramazan ayının ilk gününde meydana gelen olayı, iftarı organize edenlerden Ali AKGÜN şöyle anlattı:”Birkaç esnaf arkadaş bir araya gelerek her yıl olduğu gibi bu yılda Anıt Park olarak anılan, ilçemizin girişindeki parkta iftar vermeyi planladık. Bunun için belediyeye dilekçe verdik. Ancak bugüne kadar cevap alamadık. Telefon ederek bu akşam iftar vereceğimizi bildirdik ancak izin verilmedi. Bütün hazırlıklarımızı yapmıştık. Zabıta marifeti ile parktan çıkarıldık ve sokağa atıldık. Bu kadar insanın isteğini görmezden gelmek belediyeye yakışmadı.”

 

Ramazan GÜÇ isimli vatandaş: “Burası teksas değil. Kimse dediğim dedik çaldığım düdük diyemez. Burada böyle bir ihtiyaç varsa ve sizde iftar çadırı kuramıyorsanız, bir eksiğinizi gideren hayırseverlere yardımcı olmalısınız. Park işletmecisinden izin alınmış. Kardeşimiz ramazan ayı boyunca iftarda parkın kapalı alanı dahil tümünü kullanmaya müsaade etmiş. Aylık kirasını da veriyor. O zaman belediye, milleti sokağa atmak yerine bu organizeyi yapanları tebrik etmeli ve destek olmalı idi. Millete rağmen siyaset yapılmaz. Bu yanlıştan bir an evvel dönülmeli ve mübarek ayda vatandaşlara daha fazla eziyet edilmemeli. “dedi.

 

Hayır sahipleri tarafından ilçe girişinde verilen iftar yemeğine özellikle, iftara evine yetişemeyecek olan esnaflar, misafirler, yolcular ve ihtiyaç sahipleri rağbet ediyor.

 

Hasan ÜNVER

       Kaynak. www.eskipazar.tv

 

, 

 

Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret143313
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138