TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

BU YAZIDA KİM DOĞRU SÖYLÜYOR?

 "AŞAĞIDAKİ YAZIDA KİM DOĞRU  SÖYLÜYOR? KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI- TMM BAŞKANI MEHMET ALİ ŞAHİNMİ  EMİN ÇÖLAŞANMI?

    Mithat  UYANIK"

BU MECLİS BAŞKANI ÇOK BİLGİLİ ADAM!

TÜRKİYE bir yanda rezalet, bir yanda komedi ülkesine dönüştü. Olanları izlerken bazen utanıyoruz, bazen de gülüyoruz. Son gülmece, TBMM Başkanı olan AKP‘li Mehmet ALi Şahin‘den! Dün İsveç Meclis Başkanı ile yaptığı görüşmeden sonra gazetecilere şöyle dedi:

“Türkiye Cumhuriyet’i devleti hiçbir terör örgütüyle oturup konuşmaz. Ne geçmişte, ne bugün, ne de gelecekte. Devlet vakarına (ağırbaşlılığına) ve ciddiyetine aykırı olan bu tür bir teşebbüste bulunmaz. Bunlar seçim öncesinde bazı siyasi partilerin iktidarı köşeye sıkıştırmak ve bundan siyasi rant elde etmek için beyanlarıdır.”

Valla helal olsun! Meclis Başkanı dediğin adam işte böyle olur!

Ancak burada bir sorun var! İmralı’da devlet ve hükümet yetkililerinin Abdullah Öcalan‘la görüşme, hatta pazarlık yaptığını artık Mısır’daki sağır sultan bile biliyor.

Bundan bir süre önce Tayyip şöyle diyor ve bu görüşmeleri doğruluyordu:

“Devlet herkesle görüşür!”

Dahası var. Abdullah Öcalan avukatları aracılığıyla ile her seferinde açıklama yapıp “Devlet ve hükümet yetkilileri ile görüşme ve pazarlık yaptığını” açıkça söylüyordu.

Bugüne kadar bu haberlerin hiçbiri yalanlanmadı.

Şimdi TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin‘in sözlerine bir daha bakalım!

Devlet hiçbir terör örgütüyle oturup konuşmazmış!.. Bunlar seçim öncesinde bazı siyasi partilerin rant elde etmek için beyanları imiş!..

Burada karşımıza iki olasılık çıkıyor:

1.TBMM Başkanı Türkiye’de olanlardan, kimin ne yaptığından habersizdir ve bu sözleriyle bilgisizliğini ortaya koymaktadır.

2.Her şeyi bilmektedir ama gerçeği saptırarak yalan söylemektedir!

3.İsveç Meclis Başkanı’na hava atmaktadır!

Devlet ve hükümet yetkililerinin İmralı’da Abdullah Öcalan ve hatta PKK‘nın ana üssü olan Kuzey Irak’taki Kandil Dağı’nda örgütün adamlarıyla görüşüp pazarlık yaptıklarını bilmeyen mi kaldı!

Pazarlığın ana konusu şu:

“Aman söyleyin sizin çocuklara, 12 Haziran seçimine kadar eylem koymasınlar. Hele şu seçimi sağ salim atlatalım, ötesini sonra konuşuruz.”

“Ötesi” dedikleri AKP seçimi kazanırsa anayasanın bir kez daha değiştirilmesi, başkanlık sistemine geçilip Tayyip‘in başkan olması, Türkiye’nin eyaletlere bölünüp Kürdistan eyaleti veya eyaletlerin kurulması, Doğu ve Güneydoğu’nun ülkeden kopuşunun ilk adımlarının atılmaya başlanması.

Çok tehlikeli bir oyun oynuyorlar. Bu oyunun şakası yok. Ya tutarsa diye dipsiz kuyuya taş atıyorlar ama sonuç sıfır! Sonra her biri farklı dilden konuşup milleti kandırmaya kalkışıyorlar.

Olan arada kalan Türk milletine ve ülkemizin geleceğine oluyor.

SÖZCÜ

 Kaynak: sözcü gazetesi. 24.05.2011

Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret143310
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138