TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

DEMİREL KİMİN ŞEFİ?

23 MAYIS 2011

                                 Erdoğan, Demirel'den ne tavsiyeler aldı?

 

                             

Flash Animasyonu

Her gördüğümüzde, 28 Şubat sürecinde yaşanan demokrasi cinayetlerinin acılarını tüm hücrelerimizde hissettiğimiz Süleyman Demirel'i millet olarak hafızamızdan silmek üzereydik ki, 12 Haziran'ın seçim arifesinde, asla "gaptırmadığı şapgasıyla" yeniden bir siyasi figür olarak çıkıverdi karşımıza.

Demirel, önce CHP ve MHP içinde kendisine yakın çok sayıda ismin bulunduğu iddiasıyla gündemi meşgul etti. Ardından da Başbakan Erdoğan, ismini miting meydanlarında diline dolayıp, "CHP'nin akıl hocası, yeni milli şefi" ilan ediverdi. Her konuşmasında Demirel'den alıntılar yapıyor Sayın Başbakan. Ardından da "Otur oturduğun yerde" diye çıkışmayı ihmal etmiyor.

Oysa ki Başbakan Erdoğan, Demirel'in akıl hocalığına Kılıçdaroğlu'ndan çok daha önce başvurmuştu. Erdoğan'ın başdanışmanı ve şimdi Ankara milletvekili adayı Yalçın Akdoğan'ın, "Tarihe Düşülen Notlar" isimli kitabında da yazdığı gibi, Erdoğan 30 Aralık 2004'te Demirel'i Güniz Sokak'taki evinde ziyaret etmişti. Ayağı kırık olan Demirel, Sağlık Bakanı ve Milli Savunma Bakanı'nın da olduğu ziyarette, Erdoğan'a tavsiyelerde bulunmuş, "Hükümetçilik zordur, Allah yardım etsin" demişti.

Bu bilgi zaten medyada teferruatıyla yer aldı. Ziyaret için, "Ayağı kırık eski bir siyasetçiye geçmiş olsun ziyareti, bunda büyütülecek ne var?" diyenler çıktı. Ancak bu ziyaret Erdoğan'ın Demirel'i ilk ziyareti değildi. Bir başka ziyaret daha var ki, bu ilk ziyaret ikincisinden hem zamanlama hem de içerik açısından son derece anlamlı.

Tarih 18 Kasım 2002. AKP'nin birinci parti olarak çıktığı 3 Kasım seçimlerinden 15 gün sonrası. Erdoğan'ın siyasi yasağı nedeniyle "Muhtar dahi olamadığı" günler. Başbakan Abdullah Gül'ün yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı Sezer'e götürdüğü saatlerde Erdoğan da "bir paket de çikolata" alarak Kuleli Sokak'taki çalışma ofisinde Demirel'i ziyaret etti. Yeni Şafak'ta yayınlanan habere göre, Demirel'in engin devlet tecrübesinden yararlanmak için ziyarette bulunduğunu kaydeden Erdoğan, "Türkiye kritik bir dönemden geçiyor, özellikle içte. Bu konudaki deneyimlerinden istifade edelim istedik" dedi. Ziyaret, 4 Kasım'da Demirel'in Erdoğan'ı tebrik etmek için telefonla aradığı gün planlanmıştı.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Saadet, AKP'yi Tüpe tuttu

23 MAYIS 2011
       Saadet Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, önceki gün büyük ses getiren iki programa imza attı. 

Flash Animasyonu

Parti ilçe Başkanlığı Merkez Camii önüne dizdiği 52 mutfak tüpü ile görsel eylem gerçekleştirdi. Saadet Partisi İstanbul 2.Bölge Milletvekili Adayları Emre Ustaosmanoğlu, Bilal Ay ve Özbay Yağmurkaya ile İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar ve İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı programda AKP Hükümetinin ekonomi politikalarına eleştiri vardı. Meydanın bir tarafına 42, diğer tarafına 10 adet mutfak tüpü dizen Saadet Partililer, 11 aylık Milli Görüş iktidarında asgari ücretle 42 mutfak tüpü alındığını, buna karşın 9 yıllık AKP iktidarında ise asgari ücretle 10 mutfak tüpü alındığını bilgisini devletin resmi rakamları ile Gaziosmanpaşalılarla paylaştı.

Sevgi yürüyüşüne büyük ilgi

Devletin iç ve dış borç toplamının 149 Milyar Dolardan 306 milyar dolara çıktığını söyleyen Sadet Partisi Milletvekili Adayları işsiz sayısının bir buçuk kat artmak sureti ile3,26 milyona çıktığını belirtti. AKP Hükümetinin ekonomik yıkımının manevi yıkımı da tetiklediğinin altını çizen Saadet Partisi Milletvekili Adayları, büyük ses getiren tüplü eylemin ardından sevgi yürüyüşüne geçiş yaptı. Bağlarbaşı Caddesi, ara sokaklar, Çukurçeşme Caddesi ve Sokullu Mehmet Paşa Caddesi üzerinde gerçekleştirilen sevgi yürüyüşünde yüzlerce partili binlerce Gaziosmanpaşalı ile buluştu. Esnafa, balkon ve pencerelerinden el sallayan Gaziosmanpaşalılara binlerce karanfil hediye eden Saadet Partili gençler yaklaşık 8 km yürüyüş yaptı.

 

    Milli  Gazete....23.05.2011

 

Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret143311
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138