TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

MHP LİDERİ ÇANKIRI'DA. 04.05.2011

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Çankırı'da

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Çankırı İlçelerinini gezdiktensonra Çankırı Belediye Meydanında Miting Yaptı

 

      Bahçeli, Çankırı'da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en büyük sorununun işsizlik ve yoksulluk olduğunu söyledi.
  

       Esnafın, işçinin, çiftçinin, tüccarın sorunlarının her geçen gün daha da arttığını belirten Bahçeli, sorunların çözümü için MHP kadrolarının göreve hazır olduğunu kaydetti.

AK Parti'nin yorgun ve sorunlara çözüm üretme noktasında sıkıntılı olduğunu öne süren Bahçeli, Başbakan Recep Erdoğan'ın açıkladığı Kanal İstanbul projesini de eleştirdi. Bahçeli, şunları kaydetti:
 
    "Sen İstanbul'da çılgın proje uygulayacağına, akılcı proje uygula. Ne yapacaksın toplumu çıldırtarak? Yeni rant kapıları açan, şimdiden güya kanal geçecekmiş de 18-20 köyde arsa kalmamış. Herkes satışı durdurmuş, çünkü yeni rant kapısı açılmış. İstanbul'u rahatlatan proje olabilir. Akdeniz ile Marmara'yı bir araya getireceksen, Allah'ın lütfudur, Boğaz'da bu vardır. İstanbul Boğazı'nı Çanakkale ile birleştiriyor ama Allah'ın büyük lütfu üstten de akıntı var, alttan da. Bu ilahi bir denge. Senin açtığın kanalda bu denge olacak mı acaba. Bunları çok düşündün mü? Buna çılgın proje deme, akılcı proje de. Millet de geleceğiyle ilgili daha güvenli düşünsün. "
 
    Şimdi de kalkmışlar 3. dönem iktidar olmak istiyorlar. Niçin olacaksın, 9 yılda ne yaptın ki kalan zamanda ne yapasın? Milleti tekrar aldatarak, kandırarak, iktidar imkanlarına sığınarak, dokunulmazlık zırhına bürüneceğini zannediyorsan yanılıyorsun" dedi.
 
-"SIRAMIZIN GELDİĞİNE İNANIYORUZ"
 
     MHP kalelerinin yıkıldığının söylendiğini belirten Bahçeli, "MHP kaleleri yıkılıyor dediler. Çankırı'da bozkurtun sesi çıkmıyor dediler. Bize iftira edenlerin yüzüne 12 Haziran'da Osmanlı tokadı vurun. Nasip olur da iktidar olursak, 12 Haziran'dan sonra bozkurtun nefesi Recep Tayyip Erdoğan'ın ensesinde olacaktır" diye konuştu.
 
Bahçeli, partililere seslenerek, "40 yıllık siyasi birikimimizle yepyeni kadrolarımızla iktidara hazırız ama bir eksiğimiz var. Yıllardır bu eksikliğimizi gideremiyoruz. Biz milleti seviyoruz, millet de bizi seviyor ama sandık günü bize sırtını çeviriyorlar. Artık diyoruz ki, artık sırtınızı bize çevirmeyin, biz de iktidar olmak istiyoruz, sizden destek istiyoruz, sıramızın geldiğine inanıyoruz" dedi.
 
    MHP kadrolarının iktidar olmak için hazır olduğunu belirten Bahçeli, tek eksiklerinin milletin vereceği oylar olduğunu söyledi.
 

Bahçeli, "Ekonomik krizdeki kuruluşlara ve işletmelere destek verirsen, Türkiye'deki işsizlik ve yoksulluğu kaldırırsan, 3. dönem değil, 60. dönem de seçilme hakkın vardır" dedi

 
Haber:Özgür Alantor

 e
 
 
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret143501
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.72949.7684
Euro11.320411.3657