TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

"TAŞ VE T okatın Hesabı Sorulmalı"

  

  

     "Taş Ve Tokatın Hesabı Sorulmalı"

Tarih 27 Mart 2011, 15:57 Editör YUNUS ÖZDURNA

"Taş Ve Tokatın Hesabı Sorulmalı"

 

     Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ''Milletvekili olan insanların teröristlerle birlikte taş ve tokat atmasının hesabı sorulmalı'' dedi.

     Koncuk, sendikanın Karabük Şubesi'nce öğretmenevinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Nevruz kutlamaları sırasında bazı milletvekillerinin polisi taşladıklarını ve tokat attıklarını belirterek, Türkiye'nin geleceğinin karartılmaya çalışılan bir ülke görüntüsü içinde olduğunu söyledi.

     Bütün bunlar olurken, bu ülkeyi yönetenlerin göstermesi gereken tepkiyi göstermemesini manidar bulduğunu anlatan Koncuk, şöyle dedi:

     ''Milletvekili olan insanların teröristlerle birlikte taş ve tokat atmasının hesabı sorulmalı. Bunu sineye çekmek, kabullenmek çok daha büyük badirelerle ülkemizi karşı karşıya bırakmakla eşdeğerdir. Bu tokadın milletimize atılan tokat gibi görünmesi lazım. Şiddetle kınıyorum. Sayın Başbakanı ve TBMM Başkanını görevlerini yapmaya davet ediyorum. Bu asla sineye çekilecek olay değildir.''

      ''İthal Öğretmen'' Tartışmaları

    

     Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'yu da eleştiren Koncuk, ''Göreve geldiğinde bayan olmasından dolayı mutluluk duyduk, ancak ilerleyen zamanlarda bir başarı elde edemediğini görmekten de umutsuzluğa kapıldık. Daha yeni 40 bin ithal öğretmen getirme projesini esasen büyük cüretle milletimizin gözünün içine baka baka televizyonlarda savunmaya başladılar. Bu ülkede 350 bin ataması yapılmayan öğretmen arkadaşımız var. 350 bin kişinin geleceğe umutla bakamadıkları ülkelerinde siz çıkıyorsunuz 40 bin ithal öğretmen almayı planlıyorsunuz. İnşallah akıllarını başlarına alırlar. Eğer bu anlayış devam ederse 12 Haziran'da millet cevabını verir, hesabını sorar'' diye konuştu.

       Kaynak: BATI KARADENİZ  Ekspres

                      Günlük Siyasi Bağımsız Gazete

               Karabük'ün Dünyaya Açılan  Penceresi.

 

                     

 

 
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret143309
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138