TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI SECMENE TANITILDI.

MHP MİLLET VEKİLİ ADAYLARI  BİRCAN AKYILDIZ VE NİZAMETTİN  ARSLAN  ESKİPAZAR'DA GÜNDÜZ  AKŞAM KARABÜK'TEKİ TANITIMLAR DA COŞKU  İLE  KARŞILANDI.

 

 

 

 

 

    Karabük yeşilmahalle  toplantı salonunda akşam saat 19'da Milliyetçi Hareket Parti'si İl teşkilatı  tarafından düzenlenen  toplantıda  kalabalık bir   halk iştiraki salonda görülmekteydi.Açılış.Saygı duruşu  ve İstiklal Marşının ardından  ilk konuşmacı olarak Merkez ilçe başkanı Mehmet ER ve İl başkanı Vural ÇELİK konuşmalarını yaptılar. Daha sonra kürsüye gelen Karabük Belediye Başkanı  Rafet Vergili konuşmalarında teşvik yasasına değinerek bazı İller den isim vererek gelirlerinin Karabük'ten 300 lira fazla olmasına rağmen teşvik kapsamında olduğunu 8 yıldır Karabük'e birşey yapamayanlar bundan sonrada bir şey yapamazlar Karabük'te Milli gelir onbin dolara çıkmış Karabük'te kimin cebinde  onbin dolar var diye sordu. Karabük'ün Merkez nüfusunun  158  binden  109  bine indirdiler Karabük'te  güneş yeniden doğacak diyorlar Karabük'te 12 haziran'da güneş farklı doğacak  doğacak.Millet vekili adayı Nizamettin ARSLAN'da birlik beraberlik ve çeşitli konulara  değinerek konuşmasını tamamladıktan sonra kürsüye gelen MHP Millet vekili adayı Bircan AKYILDIZ konuşmalarında kendisinin  Karabük'lü olup doğup büyüdüğü yerinde Karabük olduğu ve büyüklerininde  Karabük  kabristanliğinlığında yattığını söyledi.Karabük ve çeşitli konularla ilgili açıklamaları arasında Sayın Mehmet Ali Şahin'in Karabük çok geri kalmış sözüne değinerek Akp den bundan önceki millet vekillerinide isim isim sayarak  açıkladı.Karabük'ün temsilde yetersizliğini  vurguladı. Biz Karabük'te geri kalmışlığı gidermeye uygulamaya geliyoruz. Seçilsemde seçilsem de seçilmesem de  her ay Karabük'te olacağım diye söz verdi. 12 haziran'da Karabük'te güneş başka doğacak adı da Milliyetçi Hareket partisi olacak. Karabük'ten 2.0.Millet vekili olarak gitmek istiyoruz dedi.Seçilmezsem köyüme giderim diyen kişiyede  köyü buradan  Ankara'ya daha yakın  oda köyüne gitsin imasında bulundu. 

                Mithat UYANIK       

 

 

  Aşağıdaki resim ve yazı kaynağı- eskipazartv ye aittir.

Mhp Adayları Eskipazara Çıkarma Yaptı
27  Nisan  2011  Çarşamba
ESKİPAZAR(A.A)-26.04.2011-Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili Adayları Eskipazar’da esnafı gezerek ...


 

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili Adayları Eskipazar’da esnafı gezerek sorunlarını dinledi.

Milletvekili adayları Bircan AKYILDIZ ve Nizamettin ARSLAN, İl Başkanı Vural ÇELİK ve İl, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ilçede esnaf ziyaretleri yaparak, vatandaşlarla bir müddet sohbet etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili 1.sıra adayı Bircan AKYILDIZ Anadolu Ajansı Muhabirine yaptığı açıklamada: “Bugün Eskipazar’da esnaf arkadaşları ziyaret ettik. Onlardan sorunlarını dile getirmelerini istedik. Eskipazar’ın sorunu Karabük’ün sorunu, Karabük’ün sorunu Türkiye’nin sorunu… Temelde baktığımızda sorunlar aynı noktada toplanıyor. Birinci sırayı işsizlik alıyor. İkinci sırada yatırım önceliklerinin ortadan kalkması sebebiyle yatırımın yapılmaması yer alıyor. Üçüncü sırada da devletin varlığını hissettirecek olan, kamu hizmetini görecek olan binaların yetersizliği ve kamu hizmetinin eksikliğinin yaşandığı bir ilçe konumunda kalması olarak görünüyor. Sayın Mehmet Ali ŞAHİN bir ifadesinde “Karabük çok geri kalmış yaa.” Dediğinde geri kalmışlığı tarif ettiği yer Eskipazar olsa gerek. İşsizliğin hat safhada olduğu bir yerde yatırım önceliklerinde Eskipazar’ın birinci sırada yer alması gerekir. İş imkanlarının oluşturulması, gençlerin buradan göç etmelerinin önüne geçilmesi, bir zorunluluk arz etmektedir. Esnafı dolaşırken ilginç bir ifadeyle karşılaştım. İlçede kurulacak olan cezaevinin önce Ovacık’a kaydırılmak istenmesi, ardından da il dışına kaçmasına neden olunmasından bahsediliyor. Burada cezaevinin yapılmış olması 500-600 kişinin iş sahibi olması bakımından önemli bir yatırım olabilirdi. Biz Eskipazar’ı yoldan geçen bir vatandaş gibi görüp gitmeyeceğiz. Seçil sekte seçilme sekte Eskipazar için mücadelemiz devam edecek.”dedi.

MHP Milletvekili adayları daha sonra Karabük’e geçti.

 

Hasan ÜNVER

 

 

 

 

 

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret143311
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138