TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ESKİPAZAR'DA TOKİ İÇİN CEVAP BEKLEYEN SORULAR.

Eskipazar’a Toki tarafından inşa ettirilmekte olan 168 konutluk projenin %98’inin tamamlanmasının ardından yapılacak olan sözleşme sırasında ne yapmaları gerektiği konusundaki üyelerin soruları henüz cevabını bulmadı.

 

14 Şubat ile 22 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan sözleşmelerin, üyeler ile Eskipazar Ziraat Bankası arasında imzalanacağı belirtildi.

 

Toki üyelerinin cevap bekleyen soruları arasında: Sözleşme sırasında 2.taksitlerden başka tapu veya sözleşme masrafı adı altında ücret alınıp alınmayacağı, daha önce belirtildiği gibi konutunu bir başkasına devredenlerin hisse devrini yapıp yapamayacağı, kalan borcun peşin ödenmesi halinde %35 lik indirimden yararlanılıp yararlanılamayacağı, ilk projede var olan ancak sonradan iptal edilen 2+1 konutlardaki alaturka tuvaletlerin olmayışı ve evlerin yanlardan daraltılmış olması nedeniyle fiyat indiriminin yapılıp yapılmayacağı ve evler teslim edilmeden taksit ödemelerinin başlayıp başlamayacağı gibi sorular bulunuyor.

 

Konuyla ilgili olarak yaptığımız araştırmalarda, Toki tarafından sözleşme yetkisi verilen Eskipazar Ziraat Bankası Müdürlüğüne gerekli bilgileri ve evrakları içeren dosyanın gönderildiğini öğrendik. Önümüzdeki hafta içinde konunun daha da netleşmesi ve üyelerin ne yapması gerektiğinin belirlenmesi bekleniyor.

 

Eskipazar TV olarak konuyu yakından takip ediyoruz ve elimize ulaşan bilgileri izleyicilerimizle paylaşacağımızın bilinmesini istiyoruz.

 

Hasan ÜNVER

 

 

 

                          Kaynak: EskipazarTV

                                         03.02.2011


 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret143314
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138