TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

KARDEMİR İŞÇİLERİ ANKARA'DA HAK ARIYOR.

 "Yıllardır çalışıp emek verip ömrümüzün  gençlik dönemini seve seve  harcadığımız Türkiye'min iftiharı kuruluşumuzun  görsel ve yazılı  medyada çıkan olumsuz  haberlerini görmek ve duymak istemiyoruz. Ne oldu böyle?  Nazar mı değdi diye düşünmek geliyor bazen insanın aklına.Yıllardan beri olmayanlar olurken, kim kimin ayağına bastı da rahatsız etti. Biz bir işçi emekliside olsakda daima gönlümüzde idealimiz  Türkiye'min her konuda olduğu gibi sanayisinde de  çağlar üzerinden aşarak dünya devletlerinin en ön safına geçme mücadelesi  verip  çok daha güçlü bir Devlet  mutlu bir Millet olabilme mücadelesi  verilmesi gerekirken  aylardır  olanları yüce Türk Milleti üzülerek seyretmektedir. Hep bereber yarınlarımız  umutlu ve aynı zamanda da mutlu bir topluluk olmamız  gerekmektedir. Bu topluğuğun  içinde  aşağıdaki  resimlerde görülen  Müslüman  Türk evlatlarıda  vardır.

    Mithat Uyanık" 1992 İşçi Emeklisi

                mithatuyanik78

 

Kardemir işçileri Ankara'da

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları’nda çalışırken işten atılan 25 işçi yürüyerek Ankara'ya geldi. İşçilerden 5'i AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ile görüştü.

AA

Güncelleme: 14:03 TSİ 01 Aralık. 2010 Çarşamba

ANKARA - Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ile Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ'de çalışırken iş akitleri feshedilen işçiler adına Ankara'ya gelen 25 işçiden 5'i, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ile görüştü.

Kavlak, görüşmenin ardından Metal-İş Sendikası Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada, işçiler Ankara'ya ulaşmadan önce AK Parti yetkilileriyle görüşmeler yaptıklarını ve Kapusuz'un kendilerine bugün randevu verdiğini söyledi.

İşçileri temsilen 5 kişinin görüşmeye katıldığını anlatan Kavlak, ''Ziyarette arkadaşlar, KARDEMİR'de yaşanan olayları anlattı. Kendilerine isnat edilen, işten atılma sebepleri konusunda kendilerine verilen yazıları, Kapusuz'a iletti. Kapusuz, bunları okuyup 'Gerçekten siz bunları yaptınız mı?' diye sorduğunda, arkadaşların kendilerine isnat edilen suçların bulunduğu tarihte işte olmadıklarını, izinli olduklarını öğrendi'' dedi.

         Kaynak: (Pankartlı resim)  MEDYA78

         

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret143315
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138