TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

PKK VE İSRAİL.

PKK'nın İngiliz Yahudi İşbirlikçileri
27.11.2010 Cumartesi 10:50
Şimdi sırada İngiliz desteği var. Kürdistan İnsan Hakları Projesi (Kurdish Human Rights Project - KHRP). Resmi web sitesi http://ww.khrp.org. Projeye amaç olarak Irak, İran, Türkiye, Suriye gibi ülkelerde Kürtlerin haklarının korunması gösteriliyor. Merkezi Londradadır.

 


Bu kuruluşun faaliyetlerine bakıldığında,PKK’yı aklamak için gösterdiği yoğun çabaları gözlemleyebilirsiniz.. Leyla Zana’nın hapisten erken tahliyesinde ciddi bir rol oynadılar. Şu anda en çok özgür bıraktırmaya çalıştıkları kişinin Abdullah Öcalan olduğunun altını önemle çizmekte fayda var.

Projenin onursal başkanlığını Lord Avebury yapmaktadır. 24 Haziran 2004 tarihinde Lordlar Kamarasında Kürt Kadın Hakları Sözleşmesi’nin tanıtımını da yapmıştır aynı zamanda. Türk düşmanı olmakla nam salmıştır! Lordlar Kamarasında Kürtleri ve terörünü öven ve Türkleri yeren konuşmaları ile meşhur ve İngiliz Parlamentosu’nda Kürtlerin hamiliğini yapan biridir. İngiliz Gazetelerinde PKK’nın özgürlükçü bir direniş hareketi olduğunu makaleleri ile sürekli savuna gelmiştir. Abdullah Öcalan yakalanınca bu şahısla 3 kez telefon görüşmesi yaptığını da itiraf etmiştir!

KHRP’nin diğer bir yöneticisi ise İmralı avukatlığını da yapmış olan Kerim Yıldız. İnsan Hakları Mahkemesine sık sık Türkiye’yi şikâyet etmesi ile de tanınır. Mark Müller ve Tim Otty isimli üyeleri ise Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Apo’nun avukatlığını yapmakta ve serbest bırakılması için canla başla çalışmaktadırlar. İskandinav ülkeleri ayağında ise yine Kürt olan Profesör Hacı Akman var. Akman PKK’nın propagandası şeklinde olan Kürt Kültürü Mirası adlı semineri de oldukça ilgi görmüştür.

Türkiye içerisindeki desteklerine gelecek olursak kendi sitesinde şöyle veriyor;

Çağdaş Gazeteciler Derneği

Göç Edenler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum-Der)

Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı

İnsan Hakları Derneği (İHD)

Hasankeyfi Yaşatma Girişimi

Van Kadın Derneği

Sıradaki organizasyon İsrail Kürt dostluk Derneği (IKFL). 1993 yılında kuruldu. Kurucusu Moti Zaken. Zaken’in babası Irak’ın Zaho şehrinden bir Kürt, annesi ise Yahudi’dir, yani bir Kürt – Yahudi melezidir. Yahudilerde soy kütüğü anneden aktığı için has Yahudi olarak kabul görür.

Zaken aynı zamanda Kudüs İbrani Üniversitesi Kürt Tarihi Bölümü’nde ders vermektedir. Bir süre Jerusalem Post gazetesinde çalıştı. MOSSAD tarafından keşfedildi ve Kürdistan projesi kapsamında görevlendirildi. Özellikle Irak’ta Yahudi Kürt yaratma, Kürtleri Yahudi güdümüne sokmak işi için kullanıldı. Şuan da Amerika ve Avrupa ülkelerinde de faaliyetler yürütüyor. Londra’da verdiği bir konferansta “Öyle öngörüyorum ki, gelecekte Ermenistan, Kürdistan ve İsrail arasındaki ilişkilerin özel bir stratejik önemi olacak” diyerek faaliyetlerin yönünü açıkça ortaya koydu

                         Kaynak.http://www.haber365.com


 

 

 

 

 

 

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret143309
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138