TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN SİHİRLİ FORMÜLÜ.

                                        

Kürşad ZORLU

Alparslan Türkeş’in

Kürşad ZORLU

sihirli formülü

Sizlerden çok sayıda e-posta geliyor. Türkiye neden bir türlü zincirlerini kıramıyor? Türk dünyasında hak ettiği yere gelemiyor şeklinde sorular yöneltiliyor. Bu sebeplerden belki de en önemlisi uzun yıllardan beri hedeflerimize yürümemize engel olan eli kanlı terör örgütü ve onun uzantılarıdır. İnanın bölücü terör sadece Türkiye içerisinde değil tüm Türk dünyasında da ciddi bir tehlike haline gelmektedir. Eğer bu sorun siyasi iktidarlar tarafından çözülebilseydi; Türkiye bambaşka bir yerde olabilirdi. Öte yandan bu mesele sadece askeri açıdan değerlendirilmemeli ve bir ekonomi, diplomasi ve sosyal politika süreci olarak algılanmalıdır. Sizlerle, eğer bugün yaşamış olsaydı terörün “kökünü kazıyacak” nihai kişi olan Merhum Alparslan Türkeş’in geçmişe ve geleceğe ışık tutan terör formülünü paylaşmak istiyorum. MHP’nin efsane lideri, 6 ayı hazırlık ve 6 ayı uygulama olmak üzere 1 yıl içinde terörün kökünü kazıyacağını iddia etmektedir. Elinizde bir sihirli formül mü var sorusuna da  “Evet” diyerek cevap vermektedir. Peki bu formül nedir ve aradan geçen 15 yılda merhum Türkeş’i haklı çıkaran öngörüler nelerdir. İşte özetle o yaklaşım:
Türkeş: “Anadolu’muzda bir partizan ya da gerilla savaşı yürütülmektedir. Burada dışarıdan kışkırtmalar vardır. Barzani ve Talabani’ye güvenilmemelidir. Onlar bir Kürt devleti kurmak istemektedir.” Türkeş bu noktada Suriye, Ermenistan ve Yunanistan’ı da telaffuz etmektedir. Bugünse bu ülkelerle ilişkimiz hayli ilginçtir. Malumunuz Irak’ta ise artık bir Kürt yönetimi vardır.
Türkeş: “Memleketimizi yönetenler sürekli olarak terör bitmektedir, bunlar terörün son çırpınışlarıdır, demesine karşın mesele ne hale gelmiştir?” Gerçekten de öyle değil mi? Bu sözleri hâlâ duymuyor muyuz?
Türkeş: “Terörün gerçek niyeti ve ne olduğu dünya kamuoyuna doğru bir biçimde anlatılmalı ve herkes aydınlatılmalıdır.”  Şimdilerde kimin, neyi, ne kadar anlatabildiği ortadadır. Öyle ki terörist başı Avrupa’da bir gazetede makale yayınlayabilmek durumuna gelmiştir.
Türkeş: “Kürtçe resmi dil olamaz, bir federasyona asla izin verilemez. Bunu istiyorsanız, bu ülkeyi bölmeye karar vermişsiniz demektir.”  Şimdilerde istenilen ve birileri tarafından gerçekleşmesi beklenen bu değil midir?
Türkeş: “100 bin kişilik özel bir teşkilat kurulmalı, içerisinde gerillaya karşı özel yetiştirilmiş savaş birlikleri ve ekonomi, siyaset, halkoyu ve psikoloji uzmanları vd. olmalıdır.” Bugün silahlı kuvvetlerimizin mevcudu 1 milyonun üzerindedir. Baktığımızda rahmetli Türkeş’in bu projesi 15 yıl önce ortaya konulmasına rağmen günümüz gerçekleri ve ihtiyacı ile birebir örtüşmektedir. Hepimizde travma yaratan donanımsız karakol baskınlarının önüne geçmenin ve etkili, hızlı, kesin sonuç alabilmenin esas yolu da budur. Burada Türkeş’in salt profesyonel ordu istediği sonucuna varılmamalıdır. Nitekim başka bir konuşmasında ordunun bölgede bulunmaya devam etmesini, bu mücadelenin onsuz olamayacağını ve belirtilen teşkilatın ordunun destekçisi şeklinde düşünülmesi gerektiğini ifade etmektedir. Galiba böyle bir teşkilat kurulması durumunda olsa olsa ordudaki asker sayısı azaltılabilir. Kaldı ki bu sonuç bugün pek çoğumuzun konuştuğu bir husustur.
Türkeş: “Çok güçlü bir istihbarat meydana getirilmelidir.”  Bugünlerde MİT’in bütçesinin artırılmasından bahsedilmektedir. CIA’nin bütçesinin 113 ülkenin bütçe rakamlarından fazla olduğu düşünülürse, Türk istihbaratının güçlendirilmesi günümüz harp teknikleri açısından vazgeçilmez bir konudur.
Çok açık ki tarih, Türkeş’i ve projesini haklı çıkarmaktadır. Şimdi gelin vakit kaybetmeden bu formülü değerlendirelim. Ne dersiniz?

            Kaynak: Yeniçağ Gazetesi 22.Mayıs 2010

"TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN MERHUM BAŞBUĞU'NU RAHMET VE SAYGIYLA  ANIYORUM. MEKÂNI CENNET OLSUN".                                                   Mithat  UYANIK ESKİPAZAR                       

Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret143314
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138