TARİHİ TÜRK YURDU DOĞASI İLE GÜZEL ESKİPAZAR

Mithat UYANIK

AÇILIMA BURSA'DAN TEPKİ.

 

 Açılıma Bursa'dan Tepki

30.09.2009

 

 

 

nevalkavcar@yahoo.com

PKK’nın yapamadığını, “Kürt Açılımı” yaptı tezi, Bursa’da doğrulandı. Bursaspor taraftarları bir yandan “Ne mutlu Türküm diyene” pankartı açarken, öbür yandan “PKK dışarı” sloganı attı. Bursalılar “PKK dışarı” dedi diye, Diyarbakırspor’un ligden çekileceğini açıklaması anlaşılır değil. PKK ile ne ilgileri var ki, böyle bir karar alma aşamasına geliyorlar?

 

Bursalılar “Kürt Açılımına” tepki vermiştir.

 

İktidarın yanlış politikasına karşı olduğunu, halk başka nasıl anlatabilir? Onlar partili, şucu bucu değil. Bursalı vatandaşlarımız. Kendilerince de doğruyu yaptılar. Bursa’da bulunduğum bir yıl içinde, maça giden Bursaspor taraftarlarının ateşli halini görebilse millet, o maçta neler yaşandığını da çok iyi anlar. Hatta Allahtan ki sadece pankart açmışlar der.

 

PKK’nın millet arasına sokamadığı nifakı, açılım sokmuştur.

 

PKK – DTP elbirliği ile “Kürtlere özgürlük” çılgınlığına düşen batı destekli işbirlikçilere aldırmayan bu milletin sosyal dokusu, yaralanmıştır. O maçta yaşananlar bunun işaretidir.

 

Geçmişte “AB’nin yolu Diyarbakır’dan geçer” diyen Mesut Yılmaz unutulmadan, Başbakan Erdoğan’ın “Diyarbakır’ı BOP’un yıldızı yapacağız” demesi işin ketçapı olmuştur. AKP hakkında kapatılma davası laiklik karşıtı eylemin odağı olmaktan açılmış, suçu kanıtlanmış olmakla birlikte “BOP eş başkanlığının” ne anlama geldiği açıklık kazanmamıştır.

 

Bursa’da yaşanan olaylar sonrası, AKP’nin de dahil olduğu bazı siyasilerimiz bütün Güney Doğuşunun hepsi PKK’lı mı diye soruyor. Elbette değil. PKK’dan en çok da onlar çekti. Bir yandan PKK baskısı, diğer yandan DTP sarmalı ve ağalık düzeni. Güvenlik güçleri bile artık onları koruyamıyor.

 

Batılı bölücüler, Ankara’dan önce Diyarbakır’a uğrayıp zehrini akıtıyor.

 

PKK – DTP işbirliğindeki dillerde diken gibi “özgürlük marşı”. Başbakan “Kürt Açılımı” derken, AB – ABD açılımı kolaylaştırıcı raporlar sunuyor. Taleplerini sıralıyor. Bu milletin gerilip patlaması normal değil mi? Barajın kapakları zorlanıyor. Bir tarafta “Türk Milleti bölünme kabul etmez” diyen külli çoğunluk, öbür yanda “özgürlük isteriz” diyen çapulcu takımı. Bu sebepten tasfiye kapakları açılmalı, baraj sakinleştirilmelidir. İktidar millete rağmen ilerlediği çıkmaz sokaktan dönmelidir.

 

“Barajın intikamı ağır olur” türünden anlamsız sözler, milleti iktifa etmez.

Bölge halkının “ırkçı baskıdan” rahatsız olduğunu biliyoruz. Devletine bağlı o insanları DTP, PKK ve batı baskısından kurtarmak devletin görevidir.

 

Onca siyasi açıklama arasında en ilginci DTP’li bir siyasiye ait.

 

Başta 4 büyükler olmak üzere bütün takımların buna tepki göstermesi gerekiyor. Özellikle Federasyonun bu konuya el atması gerekir. Hükümet de bu konuda bir şeyler yapmalı.” Diyor.

 

Şu an DTP!nin, PKK yandaşlığından yargılanma süreci başlıyor. Kendileri ne Kürtlerin sözcüsü ne de Diyarbakırspor’un yöneticisidir.

 

Ve Diyarbakırspor’u PKK ile eşleştiren Bursalı taraftarlara kızmaya kimselerin hakkı yok.

 

Onlar “açılımı” kabul etmiyor ve iktidara “dikkat” diyor.

 

Türk Milletinin tamamı gibi. Olup biten böyle okunmalı.

 

* * *

 

Boşnakların Türkiye’den Talebi

 

Son günlerde Internette Boşnakların talebi diye, bazı maddeler dolaşıyor. Geçtiğimiz yıl “Kürt Sorunu” ve TRT 6 gündeme düştüğünde “böyle talebimiz olamaz” dediklerini bildiğim için, o satırları doğru kabul ediyor ve sizlere aktarıyorum.

 

Boşnakların Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinden Talebidir

 

Bir- Bizler Türk Milletinin parçasıyız ve sözde değil özde Türküz.

 

İki – Bize özel Boşnakça yayın yapan TRT kanalı istemiyoruz.

 

Üç – Boşnak mahalle ve semtlerinde, Türkçenin daha düzgün konuşulabilmesi için Türkçe kurslarının yaygınlaştırılmasını istiyoruz.

 

Dört – Bize yaranmak için Başbakan ve Bakanların bize Boşnakça seslenmelerini istemiyoruz.

 

Beş – Bizler kendi içimizde kültürümüzü, geleneklerimizi dilimizi her millet gibi yaşıyor ve yaşatıyoruz. Bizi sanki farklı bir azınlık unsuru gibi gösterecek olan samimiyetsiz yakıştırmalar ve sözüm ona özel haklar istemiyoruz ve reddediyoruz.

 

Bizler Büyük Türk Milletinin ayrılmaz bir parçası olan ve Atatürk’ün kurduğu bu devleti canımız pahasına koruyup kollayacak olan Türk Milletinin birer fertleriyiz.

 

Biz bu oyunlara gelmeyiz! Çünkü bizler bu ülkeye ve şerefimize çok düşkünüz. Lütfen bizi şu meşhur demokratik açılım safsatasına bulaştırmayınız.

 

Türkiye Boşnakları.

 

* * *

 

Yukarıdaki satırlar, yangın yerine dönen yüreğimizi soğuttu. Kendilerine teşekkür ve sevgilerimi yolluyorum efendim.

 

* * *

 

 

Açıklama: Olaylar bakıldığı açıya göre değişir. AB ve ABD yönünden bakarsanız ,onların besleyip üzerimize saldığı PKK ve Kürt açılımını alkışlarız. Türkiye açısından bakılırsa, ikisi de bölücülüktür, arada fark yoktur.

 

 Kim ister çocuklarımızın kahpe PKK kurşunu ile şehit olmasını. PKK bitsin diye, G.Doğu’nun bir bölümünü PKK taleplerine kurban mı verelim? Sırada ne var, Sözde soykırım için D. Anadolu’yu vermek mi?

 

Taviz tavizi doğurur. Türkler, asırlar boyunca vatan sevdası ile yoğrulmuştur. “PKK bitmesin mi işbirlikçi Kürt taleplerini kabul edelim” mantığını kullansaydı bu millet, İstiklâl Savaşını yapamazdı. Ortada Türkiye olmazdı.

 

PKK bitmeli fakat bir karış toprağımızı çapulculara verilmemeli.

 

Türkiye Cumhuriyetini bölme, üzerinde devlet kurmakla yargılananların şımartılmasını, bu aziz millet üzüntü ile seyretmekte.

 

         KAYNAK:TRAKYA  NET  HABER  30 Eylül 2009

 

 

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret143315
Hava Durumu
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138